Oklahoma po kuriózním startu padla, Krejčí zapsal tři asistence a tři doskoky

Chybička se může vloudit i v zápase slavné NBA. Basketbalisté Oklahomy a Memphisu totiž nastoupili do vzájemné bitvy ve stejných bílých dresech, a hrát se tak mohlo až po úsměvném začátku a poté, co se hosté v kabině převlékli do trikotů tmavé barvy. Kuriózní situace ale na Grizzlies neměla žádný vliv, City Thunder totiž porazili 125:118. Na palubovce strávil více než 20 minut Čech Vít Krejčí, žádný bod ale nezaznamenal. Do statistik se promítly jen jeho tři asistence a tři doskoky.

Oklahoma jako 14. tým Západní konference vyzvala druhý Memphis a už na začátku utkání došlo k hodně specifickému momentu. Oba celky totiž naskočily na palubovku v bílých dresech. Hráčům Grizzlies tak nezbylo nic jiného než se jít převléknout. V nové sadě modrých trikotů si pak ale se City Thunder poradili.

I když basketbalisté Oklahomy platili za outsidera, dokázali soupeře potrápit a padli jen o sedm bodů, tedy 125:118. Český mladík Vít Krejčí strávil na hrací ploše přes 20 minut, střelecky se však neprosadil.

​Zaznamenal pouze tři nahrávky a tři doskoky. V ostatních utkáních se z výher radovali favorité – vyhrálo New Orleans, triumf oslavila také Atlanta a vítězství zapsal také Phoenix.

Výsledky nočních zápasů NBA:

Atlanta Hawks – Indiana Pacers 131:128, New Orleans Pelicans – Houston Rockets 130:105, Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 118:125, Phoenix Suns – Los Angeles Lakers 140:111.