šipky

Chybělo málo a Crosse bych sundal, říká Sedláček po skvělém úspěchu

Český šipkař Karel Sedláček dosáhl o víkendu parádního úspěchu, když na druhém letošním turnaji European Tour postoupil až do čtvrtfinále. Na své cestě dokázal porazit takové hráče, jakými jsou Adrian Lewis, Chris Dobey nebo José de Sousa. Nestačil až na Roba Crosse. "I ten šel určitě porazit," říká sebevědomě v rozhovoru pro TV Nova.

Po vyřazení tří vynikajících hráčů měl Sedláček na lopatě i Roba Crosse, když vedl už 4:2 na legy. Koncovku ale zvládl lépe zkušený Angličan. "Já už jsem byl trochu vyčerpaný a nedostal se do tempa, které jsem měl v zápasech předtím. Jsou tam pauzy mezi zápasy a ten program je docela náročný. Trochu to na mě dolehlo a nebyl jsem to úplně já. Chybělo strašně málo, a i toho Roba bych sundal," hodnotí utkání Sedláček.

Český šipkař nedávno přišel o profesionální PDC kartu, kterou držel dva roky. Nedokázal ji obhájit postavením v žebříčku a následně neuspěl na Q-School, kde ji mohl získat zpět. Turnajový program má tak trochu omezený. Co ho nyní čeká? "Teď mě čeká Challenge Tour, což je pro hráče, kteří byli na Q-School, ale neuhráli kartu. Dva vítězové se dostanou na mistrovství světa a navíc obdrží na dva roky kartu. Hned v půlce dubna jedeme na European Tour číslo tři," popisuje 43letý hráč.

Související obsah

​European Tour se skládá celkem ze 13 turnajů hraných v Evropě. Jeden z nich se uskuteční i v Praze na Královce a Sedláček se ho také zúčastní. 32 nejlepších z těchto turnajů se dostane na mistrovství Evropy. 

Neúčast na profesionálních turnajích Players Championship ale českému šipkaři chuť do šipek nebere, právě naopak. "Nehraju teď po žádným tlakem a užíval jsem si to. Myslím, že na výsledcích to bylo vidět," těší Sedláčka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události