Bouzková kvůli zranění nedohrála, Kvitová schytala kanára

Tenistka Petra Kvitová končí na Australian Open v prvním kole. | Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Petra Kvitová potvrdila, že se jí v poslední době vůbec nedaří a turnaj v Indian Wells nepatří dlouhodobě mezi její nejoblíbenější. V pondělí vypadla už ve třetím kole, když s Řekyní Marií Sakkariovou prohrála 3:6 0:6. V letošní sezoně si tak připsala už sedmou porážku ze třinácti zápasů. S turnajem se loučí také Marie Bouzková, která musela kvůli podvrtnutému kotníku utkání skrečovat. Ve hře je ještě Markéta Vondroušová, která hraje s Estonkou Anett Kontavitovou.

Začátek utkání nabídl vyrovnanou podívanou, když si obě hráčky držely své podání až do stavu 3:0, byť Kvitová musela odvracet jeden brejkbol. V osmé hře se ale Řekyně dostala k dalším dvěma šancím, což už dokázala využít. V následující hře mohla česká hráčka první set zachránit, ale vedení 40:15 na podání soupeřky nezužitkovala, a tak úvodní sada putovala na stranu Sakkariové.

Na druhý set už bude chtít česká hráčka jistě co nejrychleji zapomenout. Nejen, že prohrála 0:6, ale nedostala se ani k jednomu gembolu. Za 26 minut tak bylo hotovo a ani letos Kvitová nevylepší své maximum v Indian Wells, kterým je čtvrtfinále, kam postoupila v letech 2013 a 2016.

Do dalšího kola nepostoupila ani Marie Bouzková, která byla v posledních týdnech ve velmi dobré formě. V úvodní sadě vedla nad Ruskou Kuděrmetovovou už 4:1, ale koncovku nezvládla, když prohrála pět her v řadě. Do druhého setu ale vstoupila podstatně lépe, když vyhrála deset z jedenácti výměn a vedla 2:0 40:15. Poté si ale nešťastně zvrtla kotník a nemohla v utkání pokračovat.

Petře Kvitové se nedařilo ani v Dauhá, kdy utkání nedohrála a po jedenácti letech vypadla z elitní třicítky.