Tenis

Tenistka Ósakaová opět skončila v slzách, rozhodila ji urážka od fanynky

Tenistka Naomi Ósakaová opět skončila v slzách. Na turnaji v Indian Wells totiž nezvládla zápas proti Rusce Veronice Kuděrmetovové a skončila už ve 2. kole. Japonská hráčka si navíc musela vyslechnout nevhodný pokřik od jedné z fanynek, po kterém se psychicky složila.

K incidentu došlo hned na konci prvního gemu, ve kterém Ósakaová přišla o servis a prohrávala 0:1. "Naomi, you suck (v překladu: Naomi, stojíš za p*d, pozn. red.)," ozvalo se z hlediště z úst jedné divaček.

Urážka, která směřovala k japonské tenistce, navíc Naomi Ósakaovou viditelně rozhodila a čtyřnásobná grandslamová vítězka se rozplakala. 

Za stavu 0:3 se pak 24letá hráčka dokonce zeptala rozhodčí, zdali si může půjčit mikrofon a něco neslušné fanynce vzkázat. To však sudí zakázala s tím, že tenisté během zápasu nemají mluvit s publikem.

Související obsah

​Viditelně rozložená Ósakaová tak nakonec ztratila první set jasně 0:6, ve druhé sadě sice dokázala s ruskou soupeřkou držet krok, ale i tak padla 4:6. Veronika Kuděrmetovová tak postoupila do třetího kola, kde se utká s Češkou Bouzkovou. 

"Chci jen poděkovat a pogratulovat vítězce. Mám pocit, že jsem před kamerou už brečela dost. Abych byla upřímná, už na mě pokřikovali dřív. Normálně mě to nerozhodí," prohlásila po zápase Japonka, jež následně připomněla incident z roku 2001, kdy fanoušci pokřikovali na sestry Williamsové. "Sledovala jsem video, na kterém diváci urážejí Venus a Serenu, pokud jste ho nikdy neviděli, měli byste se na něj podívat. Nevím proč, ale vlezlo mi to dneska do hlavy a pořád se to přehrávalo," vysvětlila Ósakaová, proč ji pokřik od fanynky v utkání tolik rozhodil.

Související obsah

Čtyřnásobnou grandslamovou vítězku trápily v posledních měsících psychické problémy. Kvůli duševnímu zdraví tak například bojkotovala tiskové konference na French Open v minulém roce a následně se z francouzského turnaje odhlásila už ve druhém kole. Poté se také odhlásila z loňského Wimbledonu.

​Připomeňte si loňský Roland Garros, ze kterého Japonka Ósakaová odstoupila už ve druhém kole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události