Další sporty

Samková rehabilituje i jízdou na koni, na sjezdovce si dala tři jízdy

Snowboardcrossařka Eva Samková je zpátky na prkně. 28letá česká závodnice promluvila nejen o svém vážném zranění, ale také o tom, jak si užila svůj návrat na sjezdovku. Svůj pohled přinesl i trenér Marek Jelínek.

"Na prkno jsem se postavila po dohodě s Pavlem Kolářem, u kterého jsem byla minulý týden. Tři měsíce od zranění už je to bezpečný odstup. Vybrala jsem si Bubákov u nás v Krkonoších ve Vrchlabí, protože kopeček je tam mírný a mohla jsem si tam odpočinout. Kotník jsem ještě cítila, ale s tím musím počítat. O pravé noze jsem nevěděla vůbec. Levá je slabší, hůř organizovaná na nečekané pohyby, ale jsem ráda, že jsem byla vůbec schopná se na snowboard postavit," povyprávěla dvojnásobná olympijská medailistka.

Eva Samková si zlomila oba kotníky v první polovině prosince, a nemohla se tak zúčastnit olympijských her, nyní nechce svůj návrat uspěchat. "Dala jsem 3 jízdy, víc ještě nevydržím. Bylo to super, těším se na další pokroky a doufám, že se to bude zlepšovat," dodává Samková.

Související obsah

​Podle trenéra Marka Jelínka by pak česká snowboardcrossařka mohla být zpátky v předoperačním stavu v srpnu. "V červnu jde na vyndání kovové montáže z kotníků, odhadujeme, že regenerace bude trvat přibližně měsíc. Možná někdy v srpnu by pak mohla být připravena na další ježdění s týmem," vysvětluje Jelínek, který také zmínil, že Samková využívá jako rehabilitaci i jízdu na koni.

"Ve třmenech totiž nedochází k žádným nárazům, napomáhá to zlepšení pohyblivosti v kloubu kotníků a svalů do pohybu zapojených. Pomáhá jí to, aby se dala brzy do kupy a trénink nebyl jen nudou a bolestí, ale aby byl také veselý, a ona tak byla při tréninku šťastná," dodává trenér Evy Samkové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události