Osmifinále hokejové extraligy: Série vyrovnány, Plzni stačil jediný gól

Zdroj: profimedia.cz

Česká hokejová extraliga v úterý nabídla hned tři osmifinálové duely play-off, přičemž všechny tři série se mohly již rozhodnout. Mladá Boleslav mohla doma využít mečbol s Plzní, ale hosté díky jediné trefě utkání srovnali sérii na 2:2. Stejně tak Kometa Brno třemi góly ve třetí třetině otočila zápas s Libercem a srovnala sérii na 2:2. Virózou oslabené Vítkovice silným závěrem rovněž otočily utkání s Olomoucí a sérii posunuly k rozhodujícímu zápasu.

Jako první ze tří úterních zápasů se rozehrál ten v Mladé Boleslavi. Bruslaři mohli před domácím publikem využít vedení 2:1 v sérii s Plzní a postoupit do čtvrtfinále. Jenže za indiány udeřil hned ve čtvrté minutě Jan Dufek, který si pro přihrávku najel přímo před branku a puk poslal za Krošejlova záda. Po na góly štědrých utkání jediná trefa stačila a Západočeši srovnali sérii na 2:2. Na vítěze dvojice čeká ve čtvrtfinále Sparta Praha.

Ještě rychleji padl gól ve druhém utkání večera Kometa - Liberec. A to hned v první minutě, kdy se za Bílé Tygry prosadil Jaroslav Vlach. Využil špatného výhledu brněnského gólmana a zaskočil jej prudkou střelou od modré. Na úvod třetí třetiny hosté ještě díky trefě Jana Šíra zvýšili na 2:0. Pak ale za Kometu odpověděl Slovák Krištof, který se prosadil při přesilovce. Neuplynula ani minuta a na 2:2 dorážkou srovnal Ďaloga, u prvních dvou gólů domácích asistoval Bartejs. Senzační obrat a srovnání série na 2:2 dokončil Petr Holík, který v 57. minutě po Vincourově střele dorazil do branky odražený puk od Kváčových betonů. Vítěze série čeká souboj s Třincem.

​Olomouc měla na domácím kluzišti nakročeno k završení série s Vítkovicemi. Po trefě Buriana a Kunce a neproměnnému nájezdu Gumana vedla před třetí třetinou 2:1. Ve třetí třetině ale začala kanonáda hostů. Prvně se trefil Marek Kalus, pak při přesilovce Lakatoš. Vzápětí odpověděli hokejisté Olomouce, když srovnal Krejčí, ale krátce na to puk za záda Konráda dostal Lindberg. Vítkovice tak vyhrály napínavý zápas 4:3 a poslaly sérii k rozhodujícímu pátému utkání. Na vítěze čeká Hradec Králové.

Poslední dvojice pro letošní čtvrtfinále je již jasná. České Budějovice se postaví Pardubicím, které v předkole jednoznačně překonaly Karlovy Vary 3:0 na zápasy.

Výsledky play-off (stav série)

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 0:1 (2:2)
Branky:
4. J. Dufek (Bulíř, Blomstrand)

HC Kometa Brno – Bilí Tygři Liberec 3:2 (2:2)
Branky:
53. M. Krištof (Bartejs), 53. M. Ďaloga (Bartejs), 57. P. Holík (Zaťovič, Vincour) - 1. J. Vlach (Klapka), 49. J. Šír (Najman)

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 3:4 (2:2)
Branky:
11. V. Burian (Michal Kunc, Škůrek), 31. M. Kunc (Burian, Černý), 53. D. Krejčí (Černý) - 32. Bernovský J. (Flick), 48. M. Kalus (Bitten), 49. D. Lakatoš (Solovyjev, Hruška), 54. T. Lindberg

V posledním kole základní části extraligy Sparta s Kladnem odehrály charitativní utkání ve prospěch Ukrajiny: