Hokej

Jágrův vzkaz Ovečkinovi: Střílej góly dál. Je šance, že se vrátím do NHL

Ruský hokejista Alexandr Ovečkin se v noci na středu osamostatnil na čele evropských střelců v NHL, když přidal už svůj 767. gól. Předstihl tak Jaromíra Jágra, který na nic nečekal a poslal mu přes sociální sítě vzkaz, ve kterém mu gratuloval a zároveň ho i trochu pošťouchnul, jak je pro Jágra typické.

Když Alexandr Ovečkin v 56. minutě utkání proti New York Islanders vypálil tvrdě z pravého kruhu a rozvlnil tím síť za Semjonem Varlamovem, poslal svůj tým do vedení 3:2. Ale nejen to. Stal se třetím nejlepším střelcem historie NHL. Před ním jsou už jen Kanaďané Gordie Howe a Wayne Gretzky. 

Za svými zády tak nechal Jaromíra Jágra a stal se nejlépe střílejícím Evropanem. Definitivně? Jaromír Jágr s vtipem sobě vlastním Ovečkinovi pogratuloval a popíchl ho. "Alexi, velká osmičko, gratuluji ti k noci, kdy ses stal nejlepším evropským střelcem v NHL. Pokračuj ve střílení gólů, protože dobře víš, že jsem ještě s hokejem neskončil. Pořád je tu šance, že se vrátím do NHL a budu nahánět já tebe," vzkázal legendární hokejista, který stále aktivně hraje nejvyšší českou hokejovou ligu za Kladno, ve kterém současně plní i roli majitele klubu. 

Související obsah

​Střízlivým okem je ale jasné, že se Jaromír Jágr do NHL nevrátí, a tak může být Ovečkin celkem v klidu. Naopak má zcela jistě velkou motivaci, aby se v tabulce střelců posunul ještě výše. Na Gordieho Howea aktuálně ztrácí 34 gólů a k dostihnutí zatím bezkonkurenčního Waynea Gretzkyho mu chybí 127 branek. 

V souvislosti s Ovečkinem se ale v poslední době mluví i o jeho postoji k Vladimiru Putinovi, se kterým má dlouhá léta vřelý vztah. I přes žádosti klubu si stále nesmazal profilovou fotografii na instagramu, na které je s ním vyobrazen. Podle novinářky ESPN Emily Kaplanové se ruský hokejista vyjádřil, že fotografii nikdy nesmaže, protože se bojí o svoji rodinu. 

Na rekordní Ovečkinův gól se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události