Hokej

Smaž fotku s Putinem, vyzval Ovečkina klub. Ten vysvětlil, proč to nikdy neudělá

Smaž fotku s Putinem, vyzval Ovečkina klub. Ten vysvětlil, proč to nikdy neudělá
Hokejista Alexandr Ovečkin v dresu Washingtonu | Zdroj: profimedia.cz

Ruská hokejová superstar Alexandr Ovečkin je neustále terčem kritiky z celého světa, že má pořád na instagramu profilovou fotografii s Vladimirem Putinem i přes to, co se momentálně ve světě děje. Novinářka ESPN Emily Kaplanová nyní přišla se zjištěním, že Washington hráče několikrát žádal, aby snímek odstranil nebo deaktivoval celý účet, ale on pokaždé odmítl, protože se bojí o svoji rodinu.

Alexandr Ovečkin je bez pochyby jednou z největších hvězd celé hokejové historie, když ve středu vstřelil svůj 766. gól v NHL a dotáhl se na třetí místo pro nejlepšího střelce nejprestižnější hokejové soutěže na světě, o které se momentálně dělí s Jaromírem Jágrem. Ve 36 letech stále patří mezi nejproduktivnější hráče letošní sezony, když v 58 zápasech nasbíral už 71 bodů.

Místo toho, aby mu sportovní svět ležel u nohou, je velkým terčem kritiky, protože na svém instagramovém profilu má stále profilovou fotografii s Vladimirem Putinem. Není žádným tajemstvím, že má s ruským prezidentem velmi vřelý vztah, když byl s ním mnohokrát viděn na veřejnosti a na sociálních sítích mu psal uctivá přání k narozeninám. Putin také dal Ovečkinovi svatební dar, čajový set, a napsal novomanželům srdceryvné přání. 

Související obsah

​Novinářka ze zámořské televize ESPN Emily Kaplanová zjišťovala, proč si útočník Washingtonu profilovou fotografii ze svého účtu stále nesmazal. "Bylo mi řečeno, že Washington požádal Oviho, aby fotku odstranil. Také po něm chtěli, aby deaktivoval jeho instagramový účet, ale Ovi pokaždé odpověděl, že by to byl signál, kterým by vystoupil proti Putinovi a jeho rodina by byla v nebezpečí. Washington toto musí respektovat, protože takto to hráč cítí," řekla v podcastu ESPNDaily.

Ovečkin se o událostech posledních dvou týdnů, kdy Rusko okupuje Ukrajinu a zabíjí tam nevinné lidi, vyjádřil na konci února. "Putin je můj prezident, ale jak jsem řekl, nejsem politik. Já jsem sportovec a doufám, že vše bude brzy hotové. Je to teď těžká situace pro obě strany, takže doufám, že to všechno skončí," řekl a zároveň dodal, že si přeje mír. "Prosím, už žádnou válku. Nezáleží na tom, kdo je ve válce, jestli Rusko, Ukrajina nebo jiné země. Myslím, že žijeme ve světě, kde bychom měli žít v míru."


Související obsah

​Protipólem Alexandra Ovečkina je jiný ruský hokejista Artěmij Panarin, který se v minulosti velmi hlasitě ozýval proti Vladimiru Putinovi, ale nyní své kritické příspěvky na sociálních sítích raději smazal a účty si předělal na soukromé. 

https://www.instagram.com/p/Boox2HLBBTR/?utm_source=ig_embed

Alexandr Ovečkin dvěma góly dorovnal Jágra v historické tabulce střelců NHL.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události