Hokej

Jen jsem zavřel oči a střílel. Je hezké být evropskou jedničkou, řekl Ovečkin

Jen jsem zavřel oči a střílel. Je hezké být evropskou jedničkou, řekl Ovečkin
Alexandr Ovečkin | Zdroj: Profimedia

V noci na středu vstřelil Alexandr Ovečkin svůj 767. gól v základní části NHL. Překonal tak Jaromíra Jágra a stal se nejlepším evropským střelcem historie zámořské soutěže. Jeho gól na 3:2 proti Islanders ho navíc zařadil na celkové třetí místo za Gordieho Howea a Waynea Gretzkyho.

"Je to docela fajn," usmíval se Ovečkin po historickém milníku. "Dostat se před všechna ta velká jména, takové legendy. Může to být napořád, ale doufám, že někdo můj rekord zlomí," pokračoval hráč s číslem osm na zádech.

Ovečkinovi gratuloval i Jaromír Jágr, kterého právě moskevský rodák překonal. "Alexi, velká osmičko, gratuluji ti k noci, kdy ses stal nejlepším evropským střelcem v NHL. Pokračuj ve střílení gólů, protože dobře víš, že jsem ještě s hokejem neskončil. Pořád je tu šance, že se vrátím do NHL a budu nahánět já tebe," vzkázala mu česká hokejová legenda.

Související obsah

"Je to hodně speciální. Kdyby neodešel do KHL, myslím, že by byl třeba druhý, možná i první. Ale je to prostě tak, jak to je. Teď jsem šťastný, že jsem evropským hráčem číslo jedna. Je to parádní," reagoval na Jágra po svém letošním 37. gólu ruský kanonýr.

Ovečkin Jágra vyrovnal 8. března, když vstřelil dvě branky do sítě Calgary. Následně se mu dvakrát skórovat nepodařilo, ale naposledy se radoval v utkání s Islanders, když dával na 3:2 pro Washington, a dostal se tak před Jágra. Capitals nakonec porazili Islanders 4:3 po nájezdech.

V brance Islanders navíc překonal svého kamaráda a bývalého spoluhráče z let 2008 až 2011 Semjona Varlamova. "Jen jsem zavřel oči a střílel," popsal krátce svůj pokus. "Měl jsem i v předchozích zápasech docela dobré šance. Nakonec Kuzy (Jevgenij Kuzněcov) vyhrál vhazování přímo na mou hokejku. Bylo navíc hezké, že jsem mohl skórovat proti svému dobrému příteli Varlymu (Semjon Varlamov)," dodal Ovečkin.

Související obsah

​"Je to kolosální milník," řekl trenér Washingtonu Peter Laviolette, který vedl i Jágra při angažmá ve Philadelphii. "Samozřejmě že mu gratuluji. Přál bych si, aby neskóroval proti nám, ale snad bude dále stoupat žebříčkem," prohlásil Barry Trotz, kouč Islanders, který působil u Capitals v letech 2014 až 2018.

Ovečkin začal sezonu se 730 góly. Postupně se dostal na páté místo historického pořadí před Marcela Dionnea, následně překonal na čtvrtém fleku Bretta Hulla a nyní také Jaromíra Jágra.

Podívejte se na 767. gól Alexandra Ovečkina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události