Fotbal

Tvrdíkova nemoc? Celou noc jsem nespal, smutní Trpišovský před Lincem

Tvrdíkova nemoc? Celou noc jsem nespal, smutní Trpišovský před Lincem
Jindřich Trpišovský | Zdroj: profimedia.cz

Ve středu ráno zasáhla český fotbal velmi smutná zpráva, že je Jaroslav Tvrdík v nemocnici s onkologickým onemocněním. Těžce to nese i trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který je s předsedou představenstva týmu z Edenu v každodenním kontaktu. Společně se svým týmem mu chce dělat radost, aby byl co nejdříve v pořádku. V rozhovoru pro klubový web promluvil také o odvetném utkání v Evropské konferenční lize proti rakouskému Linci.

Jindřich Trpišovský se o špatném zdravotním stavu svého šéfa dozvěděl už minulý týden. "Ta zpráva nás hodně zasáhla. Když jsem se to dozvěděl, tak jsem celou noc nespal. Mě osobně se to hluboce dotýká, jsme spolu v dennodenním kontaktu, je to náš šéf. Všechny nás přivedl do Slavie. Je to člověk, který je s námi ve velmi úzkém kontaktu a máme na něj silné vazby. Do posledního dne před zákrokem jsem s ním komunikoval," řekl pro oficiální klubový web

"Jediné, co teď můžeme dělat, je povzbuzovat ho. Víme, jak moc mu na Slavii záleží, chceme mu dělat radost a pomáhat mu v boji, který bude dlouhodobě podstupovat. Chceme mu zlepšovat náladu, aby byl co nejdřív mezi námi," pokračoval slávistický trenér. 

Související obsah

A možnost povzbudit Tvrdíka bude mít už ve čtvrtek večer, kdy jeho tým hraje odvetné utkání v rakouském Linci. První zápas sešívaní vyhráli 4:1, a tak mají do čtvrtfinále Konferenční ligy dveře otevřené. Trpišovský ale nic nechce podcenit. "Odvetu bereme tak, jako by to byl jediný zápas, první utkání nebereme v potaz. Jako by to bylo 0:0. Budeme chtít vyhrát, stejně jako každý zápas. Pro nás je důležitý i boj o koeficient do dalších sezon. Momentálně chceme udělat všechno pro to, abychom postoupili do čtvrtfinále, pak je repre pauza a uvidíme, co přinese čas," zůstává trenér Slavie nohama na zemi. 

Jeho tým stále trápí četná marodka. "Jsme omezení soupiskou. Situace se mění každou hodinu. V neděli se ale blíží návrat hráče, na kterého dlouhodobě čekáme, to jsou pozitivní zprávy. Na druhou stranu jsme teď na čtvrtek hodně dobití. Odjel s námi Taras Kačaraba, který se sice zdá být stoprocentně v pořádku, Daniel Samek ale musel zůstat doma kvůli problémům z nedělního utkání. Dále Lukáš Masopust není úplně v pořádku. Hodně hráčů si prošlo problémy. Budeme rádi, když budeme mít k dispozici základní jedenáctku a pětici hráčů na dostřídání. Je to podobné jako před prvním zápasem, definitivně uvidíme po rozcvičení v den zápasu," okomentoval Trpišovský aktuální situaci v kádru. 

Související obsah

Velmi důležitým hráčem pro Slavii je momentálně Ondřej Lingr, který na nadcházející baráž o mistrovství světa dostal i premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace. V letošní sezoně totiž nastřílel už 11 gólů v české lize a jeden v evropských pohárech. "Ondra je takový ‘přírodňák‘. Vždycky, když se v zápase něco stane a musíme to nějak přeskupit, tak mě hned napadne on. Se vším se vyrovná, je to velký bojovník a chytrý hráč. Pro něj je nejdůležitější, že je na hřišti. Jsme rádi, že takového hráče v sestavě máme," oceňuje Trpišovský. 

Předseda představenstva Slavie Praha Jaroslav Tvrdík je v nemocnici: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události