Hokej

Už mohu v klidu spát, těší se Hertl z nové smlouvy. Se Sharks chce zpět do play-off

Už mohu v klidu spát, těší se Hertl z nové smlouvy. Se Sharks chce zpět do play-off
Zdroj: Profimedia

Dalších osm let a předčasné zapsání mezi legendy San Jose Sharks. Tomáš Hertl prodloužil své působení mezi Žraloky do roku 2030. "Jsem rád, že už mohu v klidu spát a soustředit se jen na hokej," těší se český útočník. Cíl na nadcházející sezony je jasný – dostat tým zpět do boje o Stanley Cup. A možná vychovat v Kalifornii i druhého potomka.

"Jsem hrozně moc spokojený a jsem rád, že to nakonec dopadlo. Jsem rád, že mohu být na dalších osm let Žralokem. Jsem rád, že už mohu v klidu spát a soustředit se jen na hokej," okomentoval Hertl novou smlouvu, díky které si přijde na 65,1 milionu dolarů (téměř 1,5 miliardy korun).

Dlouho nevěděl, kam jeho kariéra bude pokračovat. Se San Jose se domluvil až v druhé polovině letošní sezony. Navíc o českého hokejistu mělo zájem hned několik dalších klubů.

"Poslední měsíce toho bylo hodně, novináři se mě furt ptali. Nebudu lhát, měl jsem to v hlavě, hodně jsem o tom přemýšlel. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jak to bude a co bude. Na začátku sezony se to neřešilo a začali jsme jednat až ke konci. Nevěděl jsem, zda mě budou chtít, ale po konverzaci se San Jose to všechno nakonec dopadlo," popsal nejistotu slávistický odchovanec.

"Zájem o Tomáše byl napříč celou NHL. Je zbytečné nyní jmenovat jednotlivé kluby, ale pro play-off měl možnosti opravdu široké. Dlouho jsme analyzovali možnosti vstoupit na trh volných hráčů nebo zůstat v klubu, kde již má vytvořenou velmi silnou pozici. San Jose následně potvrdilo, jak moc si Tomáše jako hráče i člověka váží," doplnil agent Robert Spálenka.

 Takovou parádou Hertl rozhodl prodloužení s LA Kings:

​Budoucnost své kariéry probíral se svými agenty Craigem Osterem, Robertem Spálenkou a Donaldem Meehanem. Ale také s rodinou a bratrem. I jeho žena Aneta Hertlová, se kterou má Hertl syna Tobiase, má z prodloužení smlouvy a setrvání v Kalifornii radost. "Všichni jsou šťastní, manželka také. Když jsem jí řekl, že tu zůstáváme, byla hrozně ráda. Máme tu prvního syna a doufáme, že se v budoucnu povede i druhý. Bylo by hezké mít děti ze stejného místa. Také tu máme mnoho kamarádů a je tu super prostředí pro rodinný život," prozradil.

https://www.instagram.com/p/CYLNoRMrBar/

Hertl u Sharks působí od roku 2013 a patří k základním pilířům sestavy. Letos je se 48 body (25 + 23) druhý nejproduktivnější hráč týmu a svými dovednostmi chce 13. klubu Západní konference pomoci k návratu mezi elitu. "Nečekal bych, že podepíšu osm let. Je pro mě čest být v týmu tak dlouho a ještě mít možnost pokračovat. Vážím si toho, že mě mají rádi fanoušci a snažím se jim to vracet i mimo led. Ale tím to nekončí, chci ukázat, že mohu pomoci ještě víc. Chci pomoci San Jose do play-off," řekl Hertl.

Právě play-off a boj o Stanley Cup je cílem, ke kterému chce klub po několika horších letech směřovat. A kupředu se dívá také Hertl: "Poslední roky San Jose nebyly úplně růžové. Letošní sezona byla lepší než ty předchozí. Porazili jsme dost top týmů a udělali jsme body. Když se přidá pár důležitých článků, které chybějí, tak se to může otočit. Myslím, že jsme předvedli, že tým nemá daleko k návratu do play-off."

Související obsah

​​Prodloužení smlouvy a setrvání po tak dlouhou dobu u jednoho týmu je rozhodně důvod k oslavě. Ta ovšem musí počkat. "Abych pravdu řekl, nevím, jestli bude prostor na oslavu. Poslední měsíc a půl je neskutečně nabitý. Hrajeme každý druhý den. Za 30 dnů asi 17 zápasů. Prostoru moc není, ale určitě bude nějaká týmová večeře s klukama. Větší oslavu budu muset nechat až na léto," nastínil své plány hokejista s číslem 48.

TN.cz, Sport Invest
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události