Hokej

Ruský svaz podává stížnost na IIHF. Podněcujete nesnášenlivost, zní ze svazu

Ruský svaz podává stížnost na IIHF. Podněcujete nesnášenlivost, zní ze svazu
Hokej v Rusku Zdroj: Profimedia.cz

Ruská hokejová federace se stále nespokojila s postojem IIHF ohledně vyřazení Ruska z hokejových akcií a odebrání juniorského šampionátu v následujícím roce. Nyní se pokouší možná o poslední zoufalý krok, podává totiž protest k disciplinární komisi proti rozhodnutí Rady IIHF.

Už je to přes tři týdny, co ruská vojska překročila hranice suverénní Ukrajiny a odstartovala v Evropě válku. Ruské výběry napříč všemi sporty byly suspendovány a jinak tomu není ani u hokejové reprezentace. Ruská federace ale toto nedokáže přijmout a podává protest. 

"Zákaz vstupu hráčů do mezinárodních soutěží na základě národnosti podněcuje nesnášenlivost v médiích a může vést k rozdělení hokejové komunity, která byla vždy známá svou jednotou," zní v prohlášení ruského svazu na oficiálním webu

Související obsah

Již dříve bylo odebráno Rusku juniorské MS v hokeji 2023. Teď se země navíc nebude účastnit ani finského světového šampionátu, který se koná letos v Helsinkách a Tampere. Vyřazen byl také například fotbalový národní tým z baráže na prosincový šampionát v Kataru.

V prohlášení ovšem není jediná zmínka o invazi či důvodech, proč jsou ruští sportovci diskriminováni. U IIHF navíc nepomůže nejspíše ani fakt, že se na kostkách arén v KHL objevuje válečný symbol ruské armády.

Ruská hokejová federace zavelela. Chce, aby kluby z KHL povinně podpořily armádu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události