Motorsport

Šílený pád Marca Márqueze. Hvězda MotoGP musela letecky do nemocnice

Během zahřívacího kola před hlavním závodem MotoGP v indonéské Mandalice se strašlivě vyboural jeden z nejlepších jezdců současnosti. Marc Márquez vyletěl metr do vzduchu a poté tvrdě dopadl. Do závodu nenastoupil, s příznaky otřesu mozku byl letecky transportován do nemocnice.

V sobotní kvalifikaci spadl šestinásobný mistr světa v kategorii MotoGP hned dvakrát, a tak šel do hlavního závodu v Mandalice z patnáctého místa. Do toho ale nakonec neodstartoval, protože v zahřívacím kole měl strašlivě vypadající nehodu. Jen se štěstím na devětadvacetiletého Španěla nespadla z výšky motorku. 

Márquez byl letecky transportován do nemocnice s příznaky otřesu mozku, ale nejhoršímu nejspíše s dávkou štěstí unikl. Samotný závod pak ovládl Portugalec Miguel Oliveira, druhý dojel Francouz Fabio Quartararo a třetí byl jeho krajan Johann Zarco. Filip Salač v nižší kategorii dojel na 21. místě. 

Související obsah

​"Marc je v pořádku. Jeho havárie měla za následek zranění hlavy, nejprve jsme ho zde vyšetřili a poté poslali do nemocnice. Podstoupil několik radiologických testů, které byly negativní. Po dohodě s jezdcem a týmem jsme se rozhodli prohlásit jej za nezpůsobilého," pronesl doktor Angel Charte.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události