Krejčí za Oklahomu opět bodoval. Jeho tým ale padl podeváté v řadě

Český basketbalista Vít Krejčí | Zdroj: Profimedia

Český basketbalista ve službách Oklahomy City Thunder Vít Krejčí má za sebou další zápas v NBA. A ačkoliv pomohl svému celku osmi body, na vítězství to nestačilo. Oklahoma padla na palubovce Orlanda 80:95.

Mladý český rozehrávač se sice nedostal do základní pětky, přesto si zahrál pořádnou dávku minut. Proti Orlandu odehrál hned 32 minut a 11 sekund. Za tu dobu nastřílel osm bodů a připsal si ještě pět doskoků a jednu asistenci. I tak Oklahoma prohrála 85:90 a připsala si už devátou porážku v řadě.

Hlavní podíl na výhře posledního celku Východní konference měl Wendell Carter, který nasázel 30 bodů a připsal si 16 doskoků. Tím zaznamenal své kariérní maximum v NBA.

​Až v prodloužení uspěl lídr celé NBA Phoenix Suns. Už jistý účastník play-off nastoupil na palubovce Sacramenta, kde po tuhém boji vyhrál 127:124. Nejvíce byl vidět Američan Devin Booker, který nastřílel 31 bodů a hlavně díky němu si Suns připsali pátou výhru v řadě. Nejvíce bodů ale v nočním programu zaznamenal Donovan Mitchell z Utahu, jenž svému týmu pomohl 36 body. Jazz nakonec porazili Knicks 108:93.

Výsledky NBA:

Houston Rockets – Memphis Grizzlies 98:122
Indiana Pacers – Portland Trail Blazers 129:98
Atlanta Hawks – New Orleans Pelicans 112:117
Orlando Magic – Oklahoma City Thunder 90:85
Sacramento Kings – Phoenix Suns 124:127 pr.
New York Knicks – Utah Jazz 93:108
Denver Nuggets – Boston Celtics 104:124
Golden State Warriors – San Antonio Spurs 108:110
Philadelphia 76ers – Toronto Raptors 88:93

V minulém zápase řádil Tomáš Satoranský, který proti Lakers zaznamenal sezonní maximum: