Další sport

Bizár na halovém mistrovství světa: O postupujícím rozhodlo tahání z pytlíčku

Zdroj: profimedia.cz

V Bělehradě se odehrálo mistrovství světa v halové atletice a organizátoři se v jednu chvíli museli uchýlit k netradičnímu řešení, když David King a Šusej Nomoto v semifinálovém rozběhu překážek na 60 metrů skončili na tisíciny se stejným časem. O "vítězi" a posledním postupujícím tak rozhodl slepý los.

Nomoto běžel v prvním rozběhu, King ve třetím. Oba trať dokončili na třetím místě s časem 7,565 a ani analýza cílové fotografie nedokázala rozsoudit, kdo byl rychlejší. Organizátoři tak museli o posledním postupujícím do finálového závodu nechat rozhodnout náhodu.

Jméno Japonce i Brita napsali na lísteček a dali do černého pytlíčku. Losující poté po slepu vytáhla jeden z papírků a poslala Kinga do finále. Podobný scénář se odehrál v roce 1995 na šampionátu v Barceloně. Mezi Michaelem Rosswessem z Británie a Marcem Blumem z Německa se rozhodlo hodem mincí. I tehdy postoupil Angličan.

​Ve finále se už Kinga štěstí nedrželo a s časem 7,62 skončil šestý. Pro zlato si doběhl Američan Grant Holloway, který během semifinále překonal vlastní světový rekord s časem 7,29. Ve finále byl i kvůli kontaktu s třetí překážkou o desetinu pomalejší. Stříbro si odnesl Francouz Pascal Martinot-Lagarde s časem 7,5 a třetí skončil o tři setiny pomalejší Jarret Eaton z USA.

Rekordy minulý týden padaly také na ledě. Nizozemský rychlobruslař Kjeld Nuis pokořil rychlost 100 km/h: