Hokej

Přestupové okno v NHL se uzavřelo. Dres změnili i dva kapitáni. Jak si vedli Češi?

Přestupové okno v NHL se uzavřelo. Dres změnili i dva kapitáni. Jak si vedli Češi?
Útočník Claude Giroux při Utkání hvězd Zdroj: profimedia.cz

V hokejové NHL skončilo v pondělí přestupové období, které bylo v mnoha ohledech velmi zajímavé. Dres změnila řada hvězdných hráčů i řadových hokejistů. Stěhovat se musí například Marc-André Fleury, Claude Giroux či Rickard Rakell a Vladislav Naměstnikov. Z českých hráčů se trejd dotkl útočníka Dominika Simona, Petr Mrázek sice byl umístěn na waivers listinu, žádný tým po něm ale nesáhl, a tak zůstává v Torontu. Vejmelka v Arizoně prodloužil smlouvu a Jáchym Kondelík uzavřel tříletý nováčkovský kontrakt s Nashvillem. Novou pohádkovou smlouvou se může pyšnit Tomáš Hertl.

Jestli něco před uzavřením přestupového okna zahýbalo trhem, byl to přesun kapitána Flyers Clauda Girouxe, který po letech ve Philadelphii zamířil na Floridu. S ním nabrali stejný směr také Connor Bunnaman a German Rubtsov. Flyers za ně získali Owena Tippeta, možnost výběru ve třetím kole draftu 2023 a v prvním kole draftu 2024. Panthers vedle tří hráčů získali možnost výběru v pátém kole draftu 2024.

K Pastrňákovi či Marchandovi se díky trejdu Bostonu a Anaheimu připojil obránce Hampus Lindholm, jenž se v rámci NHL stěhuje teprve poprvé. Bruins si navíc pojistili služby Jakea DeBruska, jenž by měl oblékat bostonský trikot i v následujících dvou sezonách.

Mnout ruce si může také Toronto, jež posílilo obranné řady o Marka Giordana, prvního kapitána v historii Seattlu. Další kanadský celek z Ottawy uzavřel nový kontrakt s brankářem Antonem Forsbergem a velký "kauf" udělala také Minnesota. Ta získala mezi tři tyče z Chicaga věhlasného Marca-Andrého Fleuryho.

Washington si vzal z Arizony Švéda Johana Larssona, za něhož Coyotes získali volbu ve třetím kole draftu 2023. Carolina si naopak ponechala Jesperi Kotkaniemiho, se kterým se domluvila na novém osmiletém působení. Rickard Rackell naopak v Anaheimu nezůstal, stěhuje se totiž do Pittsburghu. Ducks měl naopak posílit Jevgenij Dadonov, kvůli potížím se smlouvou však není jisté, zda dres změní. Dallas si v Detroitu vyhlédl Vladislava Naměstnikova a Red Wings za něj získali možnost volby ve 4. kole draftu.

Související obsah

​V kolonii českých hráčů v NHL bylo také rušno. O útočníkovi Tomáši Hertlovi se dlouho spekulovalo v souvislosti s výměnou, odchovanec Slavie místo toho podepsal se Sharks novou osmiletou smlouvu, jež by mu měla vynést asi 65,1 milionu dolarů, což je takřka 1,5 miliardy korun.

​Brankář Petr Mrázek naopak byl umístěn na waivers listinu, kde si ho mohl vybrat jakýkoliv tým. Nikdo však po českém hráči nesáhl, a tak bude Mrázek nadále hájit barvy Toronta. Pro tým kolem Austona Matthewse je to nakonec dobře. Maple Leafs se totiž domluvili s finským brankářem Harrim Säterim, jenže toho jim "ukradla" Arizona, jelikož Säteri musel přes waiver list. Další český gólman Karel Vejmelka si naopak díky svým dosavadním výkonům vysloužil novou smlouvu – s Coyotes podepsal na tři roky. 

Související obsah

​Z nového kontraktu se může těšit i Kristian Reichel. Poté, co byl v roce 2018 draftován ze 111. místa, podepsal český forvard Jáchym Kondelík dvouletou nováčkovskou smlouvu s Nashvillem. Doposud působil v NCAA na Univerzitě v Connecticutu. Jediný český hokejista, který byl nucený sbalit kufry, je Dominik Simon. Toho Pittsburgh vyměnil do Anaheimu v rámci trejdu za Rakella.

Tomáš Hertl podepsal se San Jose nový a velmi lukrativní kontrakt:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události