Tenis

Reakce na konec hvězdy: Wow, divil se Roddick. Budeš chybět, vzkazují tenistky

Reakce na konec hvězdy: Wow, divil se Roddick. Budeš chybět, vzkazují tenistky
Ashleigh Bartyová s trofejí pro vítězku Australian Open Zdroj: Profimedia

Světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová doslova šokovala sportovní svět, když se v pouhých pětadvaceti letech rozhodla uzavřít profesionální kariéru. Na její odchod z okruhu WTA zareagovala řada světoznámých hráčů i hráček, kteří projevovali slova uznání a přáli Australance hodně štěstí v dalším životě. S přáním se přidaly i české tenistky Petra Kvitová nebo Karolína Plíšková.

Australská tenistka Ashleigh Bartyová učinila důležité rozhodnutí a oznámila konec aktivní hráčské kariéry. Pětadvacetiletá držitelka tří grandslamových titulů překvapivou zprávou rozvířila stojaté vody tenisového světa a odšpuntovala celou řadu reakcí. 

Bývalý tenista Andy Roddick její odchod okomentoval nejvýstižněji. "Wow," napsal na svůj twitterový účet. Ostatní své konkurentce a kolegyni přáli jen to nejlepší a vzdávali jí hold za to, jakou hráčkou byla, a jak se na okruhu chovala. 

"Budeš mi chybět. Byla jsi jiná a unikátní. Co přijde dál? Bude z tebe grandslamová šampionka v golfu? Buď šťastná a užij si život na maximum," vzkázala rodačce z australského Ipswiche Simona Halepová. 

"Neuvěřitelná tenistka. Ale co je důležitější, jedna z nejmilejších osob na okruhu. Gratuluju k úžasné kariéře a hodně štěstí v tom, co přijde dál," přidala se Američanka Madison Keysová. 

Bartyovou ocenila také Kirsten Flipkensová. "Vždycky jsi dělala vše, co jsi chtěla a ne to, co ti říkali ostatní. To je to, co oceňuji a respektuji. Gratuluji a přeji vše nejlepší."

Související obsah

​Přidaly se i české tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková. "Nemám slov. Jsem moc šťastná, že jsem s tebou mohla být na kurtu. Bez tebe už tenis nebude nikdy takový. Obdivuji tě jako člověka i jako osobnost. Přeju ti všechno nejlepší," uvedla dvojnásobná vítězka Wimbledonu. 

"Gratuluju k neuvěřitelné kariéře. Byla to výsada s tebou moci být na kurtu. Přeju vše nejlepší v další kapitole. Budeš nám chybět," napsala na svém twitteru Plíšková. 

Takto Bartyová oznámila konec tenisové kariéry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události