Fotbal

Opory elitních týmů i mimořádný talent. Jaké jsou největší hvězdy Švédska?

Opory elitních týmů i mimořádný talent. Jaké jsou největší hvězdy Švédska?
Emil Forsberg, Alexander Isak a Dejan Kulusevski ve švédském dresu | Zdroj: Profimedia.cz

Již ve čtvrtek se čeští fotbalisté utkají o fotbalové mistrovství světa v duelu o všechno se Švédskem. To za posledních několik let udělalo obrovský pokrok a aktuálně dodává své krajany do elitních klubů po celé Evropě. Kdo bude trápit českou obranu i útok? Vybrali jsme ta nejlepší jména švédského národního týmu.

Victor Lindelöf (obránce, Manchester United)

Jednoznačně nejzajímavějším obráncem ve výběru Švédska je aktuální kapitán Victor Lindelöf, který je hráčem Manchesteru United. Ve slavném anglickém celku působí od sezony 2017/18, kdy přišel z portugalské Benficy. Letos ve všech soutěžích naskočil již do sedmadvaceti utkání a připsal si tři gólové asistence. 

Zároveň je jedním z nejzkušenějších hráčů národního týmu, kde dělá také kapitána. Nastoupil již do devětačtyřiceti zápasů, a proti Česku by tak měl odehrát padesátý zápas v reprezentační kariéře. Během všech duelů nastřílel tři branky, v den zápasu to bude přesně šest let od jeho debutu. Pro rodáka z Västerås tedy půjde o dosti speciální duel. 

Lindelöf se během své kariéry stal trojnásobným vítězem portugalské ligy či dvojnásobným vítězem portugalského poháru. V roce 2015 se Švédskem ovládl v České republice evropský šampionát do jednadvaceti let, o tři roky později se stal nejlepším švédským fotbalistou roku.

Zdroj: profimedia.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události