Fotbal

Dva góly Lewandowského nestačily, Polsko na Euru končí ve skupině

Kapitán polského výběru Robert Lewandowski
Zdroj: Profimedia

Napínavou bitvu do posledních minut svedli fotbalisté Polska a Švédska. Poláci se rvali do posledních minut o výhru, která by jim zaručila postup, ale ani dva góly Roberta Lewandowského nestačily a z výhry se radovalo Švédsko.

Polsko bojovalo o samotný postup, zatímco Švédům šlo pouze o první místo ve skupině, ale byli to Švédové, kdo do utkání vstoupil bleskově. Už v druhé minutě se k míči ve vápně dostal Emil Forsberg, překonal Szczesného a Seveřané mohli hned od úvodních minut hrát ve velkém klidu.

Po čtvrthodině mohli Poláci srovnat, když se do obrovské příležitosti dostal Lewandowski, jenže během pár vteřin trefil pouze dvakrát břevno.

Po přestávce oživil hru Švédska střídající Kulusevski, jenž pouhé čtyři minuty po svém příchodu skvělou akcí zavezl míč do vápna, tam ho předal Forsbergovi a hráč Lipska skóroval podruhé.

 

Související obsah

Jenže Poláci se nevzdali. O dvě minuty později snížil na 1:2 Lewandowski přesně umístěnou ranou na zadní tyč. Pět minut po něm skóroval ještě Swierczok, ale gól dal z těsného ofsajdu, takže nebyl uznán.

Tlak Polska se přenesl i do posledních minut a v 84. minutě udeřil znovu Lewandowski, to však Polsku nestačilo, nutně potřebovalo výhru. V nastavení proto Poláci riskovali, jenže Švédové toho využili a Kulusevski připravil vítězný gól Claessonovi.

Statistiky zápasu Švédsko - Polsko:

Polsko tak na Euru končí s jedním bodem a čtvrtým místem ve skupině. Tento výsledek a vysoká výhra Španělů nad Slováky navíc rozhodly, s kým se Česko utká v osmifinále. Díky těmto výsledkům pojedou Češi do Budapešti, kde vyzvou Nizozemsko.

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Robert Lewandowski

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události