Hokej

Vegas ve velkých problémech, NHL zrušila výměnu ruského útočníka

Vegas ve velkých problémech, NHL zrušila výměnu ruského útočníka
Ruský útočník Jevgenij Dadonov Zdroj: Profimedia.cz

Již v pondělí se uzavřelo přestupové období v NHL a v závěru došlo také k výměně Jevgenije Dadonova z Vegas do prosluněné Kalifornie. Tento obchod nicméně neplatí, rozhodlo se o tom až osmačtyřicet hodin po uplynutí dohody. Ve všem hraje roli klauzule o nevyměnitelnosti a nepořádek ve smlouvách týmů NHL. Pro Vegas je to v boji o play-off velká komplikace.

Jevgenij Dadonov v roce 2020 podepsal tříletý kontrakt s Ottawou na pět miliónů ročně a předložil seznam deseti týmů, kam nechce být vyměněn. To udělal, ale po jedné zkrácené sezóně se stěhoval, a to do Vegas. V atraktivní lokalitě hrát normálně mohl, protože ten na seznamu týmů neměl. Do této doby je vše v pořádku. 

Ve Vegas odehrál nad šedesát duelů a zaznamenal sedmadvacet kanadských bodů. V pondělí byl ovšem vyměněn do Anaheimu, který měl v seznamu týmů, do kterých nechce být vyměněný. Vegas i přesto obchod udělalo, ale Dadonov argumentuje, že měl Ducks v seznamu týmů, kam nechce a nemůže být vyměněný. 

Ani jeden ze zmíněných celků o tom ovšem nevěděl, protože Senators nepředložili tento kus smlouvy do Las Vegas. Tato klauzule byla ovšem nadále platná, a tak se celá situace dlouho řešila. V NHL se tak v posledních dvou dnech hledal důkaz, že rodák z Čeljabinsku tento dodatek kdysi Ottawě dostatečně brzy předložil. 

Související obsah

Již v úterý se jednalo o tom, že je Dadonov v právu a NHL i NHLPA deklarovali, že by výměna měla být anulována. To se nakonec stalo až ve čtvrtek, Vegas si tak musejí ponechat ruského útočníka i s jeho platnou smlouvou, což se Rytířům do krámu vůbec nehodí. Aktuálně nemohou uvolnit z listiny dlouhodobě zraněných Marka Stonea či obránce Martineze.

Znamená to, že zkušený obránce John Moore zůstává v Anaheimu, a to i se smlouvou Ryana Keslera. Ducks zároveň přišli o podmíněné druhé kolo v draftu 2024, jenž bylo součástí balíčku výměny. Dadonov tak pokračuje ve Vegas, se kterým zabojuje o účast ve vyřazovacích bojích. Tým již oznámil. že se Dadonov vrátí do sestavy.

Vegas mají ve svém celku několik šikovných hokejistů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události