Tenis

Bartyová už nebude světovou jedničkou. Královnou se může stát dojatá Polka

Bartyová už nebude světovou jedničkou. Královnou se může stát dojatá Polka
Tenistka Bartyová s trofejí pro vítězku Australian Open Zdroj: profimedia.cz

Australská tenistka Ashleigh Bartyová, která ve středu ukončila sportovní kariéru, se nechá také vyškrtnout ze žebříčku WTA, kde figuruje na prvním místě. Svým gestem tak otevře cestu polské hráčce Šwiatekové, jež má našlápnuto stát se novou jedničkou.

20letá rodačka z Varšavy byla z této náhlé události dojatá. "Už víte, že ráda pláču, takže jsem plakala dlouho. Chci říct, že ve mně bylo určitě hodně zmatku. Ale také smutek, protože když pomyslím na hráčku, která je opravdu kompletní po fyzické, psychické i tenisové stránce, vždy jsem myslela na Ash a vzhlížela jsem k ní. A pořád budu," prohlásila Iga Šwiateková, která se představí na turnaji Miami Open. Pokud uspěje v prvním kole proti Švýcarce Golubicové, bude 4. dubna v novém pořadí na prvním místě.

Polská tenistka ztrácela na druhém místě WTA rankingu hned 2204 bodů na suverénní Bartyovou, která žebříčku kralovala dva roky. Konkrétně 114 týdnů, což je čtvrtá nejdelší série v historii. Za Šwiatekovou je o 691 bodů zpátky Řekyně Sakkariová. Na čtvrtém místě je pak Barbora Krejčíková s 5033 body.

Související obsah

Pokud by však Iga Šwiateková, která minulý týden vyhrála na turnaji v Indian Wells, překvapivě prohrála už v prvním kole. Může se stát světovou jedničkou až šestá v pořadí Paula Badosaová. 24letá Španělka potřebuje celý turnaj v Miami vyhrát.

Australská tenistka Ashleigh Bartyová končí kariéru už ve 25 letech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události