Muchová v Miami zdolala finalistku US Open, Siniaková vítězku

Druhým kolem pokračuje turnaj WTA v americkém Miami a do hry šly také tři Češky. Karolína Muchová šla na kurt jako první a ve dvou setech si poradila s Kanaďankou Fernandezovou, která v minulém roce došla až do finále US Open. Kateřina Siniaková porazila po obrovské bitvě vítězku amerického grandslamu Emmu Raducanuovou. Karolína Plíšková nenapodobila své krajanky a prohrála s Ruskou Kalinskou.

Karolína Muchová vyzvala světovou dvaadvacítku, Kanaďanku Fernandezovou a jednalo se o velice vyrovnaný souboj. V prvním setu ztratila podání zámořská tenistka, a tak česká hráčka nakonec po perfektním servisu vyhrála úvodní set 6:4. Naopak druhá sada nabídla festival ztracených servisů.

Ve druhém setu se Muchová dostala do stavu 5:4 a podávala na výhru v celém duelu, ale nakonec dlouhý gem prohrála. Poté opět soupeřku brejknula a vzápětí opět ztratila servis. Za stavu 6:6 se nakonec šlo do tiebreaku, kde se pokračovalo v brejcích. Nakonec ale byla úspěšnější česká tenistka, která po výhře 2:0 postoupila do třetího kola.

Postoupila také Naomi Ósakaová, která tak ukázala, že je po dlouhé pauze a zhroucení na minulém turnaji v Indian Wells, definitivně zpátky. Patnáctou hráčku světa Angelique Kerberovou smetla za hodinu a dvě minuty výsledkem 6:2 a 6:3.

​První set zápasu Siniakové s Raducanuovou začal dlouhou bitvou. Britka nejprve vyhrála svůj servis, ale poté neproměnila hned sedm brejkbolů. Další podání už Siniaková neudržela a za stavu 1:4 si musela vzít medical timeout. Se zdravotnicí řešila problémy s dýcháním, pravděpodobně kvůli žebrům. Přes zdravotní potíže Češka dokázala snížit na 3:4, jenže vlastní servis opět neudržela a v sadě prohrála 3:6.

Druhé dějství začala Siniaková dalším ztraceným servisem, ale v šesté hře to třinácté hráčce světa vrátila. Za stavu 5:4 si rodačka z Hradce Králové vypracovala setboly při podání soupeřky a ten třetí využila. Rozhodnout musel tedy až třetí set.

Ten nabídl pořádné drama. Siniaková prohrála první dvě hry, ale další tři v řadě vyhrála. Britka ovšem opět otočila na 5:3. Ani to jí ovšem nestačilo k výhře. Za stavu 5:4 podávala na vítězství, ale gem prohrála dvojchybou. Češka následně vyhrála další dva gemy, takže po téměř tříhodinové bitvě postoupila do třetího kola.

​Na skvělé výkony svých krajanek nenavázala čerstvě třicetiletá Karolína Plíšková. Světová osmička prohrála proti 84. hráčce žebříčku Anně Kalinské dvakrát 3:6. Ačkoliv Češka běžně spoléhá na své silné podání, v zápase hned sedmkrát ztratila svůj servis.