Pastrňák opět řádil! Hattrickem sestřelil obhájce Stanley Cupu

Český hokejový útočník David Pastrňák opět prožil v NHL nezapomenutelný večer a potvrzuje, jak se mu v novém roce daří. Díky jeho třem gólům vyhrál Boston Bruins nad Tampou Bay Lightning 3:2 a rodák z Havířova se stal po zásluze největší hvězdou utkání. Gólově se dokázal prosadit také Tomáš Hertl, ale to San Jose na body nestačilo.

David Pastrňák má opravdu fantastickou formu. V letošní sezoně nasázel celkem už 36 gólů, což ho řadí na sedmé místo v celé NHL. Naposledy to v noci z čtvrtka na pátek odnesla Tampa. Obhájce Stanley Cupu se sice dokázal ve 28. minutě dostat do vedení, když na Hagelův gól přihrával Ondřej Palát, ale to Tampě vydrželo necelé tři minuty. David Pastrňák dostal přihrávku do jízdy, natlačil se před obránce a bekhendem vyrovnal.

Na další gól si museli diváci počkat až do třetí třetiny a opět šli do vedení hosté, když se prosadila hvězda Tampy Steven Stamkos. Po dalších pěti minutách ale bylo opět srovnáno a zase v tom měl prsty David Pastrňák. Sjel si na přihrávku zpoza branky, otočil se s pukem a bekhendem propasíroval puk vedle bližší tyče do sítě.

​O vítězství Bruins rozhodl "Pasta" v 56. minutě, čímž zároveň dokonal hattrick. Před brankou se dostal k odraženému kotouči a poslal jej do sítě. Vstřelil tak už svůj dvanáctý hattrick v NHL a na led mohly začít létat kšiltovky. V závěru zápasu Boston vedení udržel a raduje se z výhry 3:2.

Noční výsledky NHL:

Boston Bruins – Tampa Bay Lightning 3:2

Branky a nahrávky: 30. Pastrňák (Haula, H. Lindholm), 49. Pastrňák (Haula), 56. Pastrňák (T. Hall) – 28. Hagel (Palát), 44. Stamkos (B. Point, Kučerov)

Carolina Hurricanes – Dallas Stars 3:4 po s.n.

Branky a nahrávky: 27. Niederreiter (Skjei), 43. Trocheck (Aho, T. Teräväinen), 51. Niederreiter (Skjei, Kotkaniemi) – 21. Jamie Benn (A. Radulov, J. Klingberg), 44. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 52. Hintz (J. Robertson, Pavelski), rozh. náj. Seguin

Montreal Canadiens – Florida Panthers 3:4

Branky a nahrávky: 1. Suzuki (Caufield, Ch. Wideman), 26. Evans (A. Romanov, M. Hoffman), 57. Byron (Dvorak, Armia) – 1. Barkov (Hägg, Giroux), 22. Marchment, 28. Duclair (Chiarot, Huberdeau), 48. S. Reinhart (Huberdeau, Giroux)

New York Islanders – Detroit Red Wings 5:2

Branky a nahrávky: 1. Beauvillier (A. Lee), 17. Wahlstrom (Barzal, Pelech), 32. Nelson (A. Lee, Barzal), 42. Bailey (Palmieri, Pageau), 55. Nelson (Beauvillier, A. Lee) – 54. P. Suter (Hronek, Bertuzzi), 56. Gagner (J. Vrána)

Minnesota Wild – Vancouver Canucks 3:2 po prod.

Branky a nahrávky: 9. Kaprizov (Hartman), 22. K. Fiala, 61. J. Eriksson Ek (Kaprizov, J. Brodin) – 5. Horvat (Ekman-Larsson, Boeser), 48. J. T. Miller (Q. Hughes, Elias Pettersson)

Winnipeg Jets – Ottawa Senators 2:5

Branky a nahrávky: 9. Morrissey (Scheifele, Wheeler), 58. Connor (Dubois, Scheifele) – 15. B. Tkachuk (Zub, Norris), 53. Ennis (M. Joseph, Tierney), 55. Colin White (Stützle, Brännström), 56. C. Brown (Stützle, Del Zotto), 59. B. Tkachuk (Del Zotto, Watson)

St. Louis Blues – Philadelphia Flyers 2:5

Branky a nahrávky: 22. Tarasenko (R. O'Reilly, Perron), 36. Toropčenko (L. Brown) – 7. Konecny (Connauton, Hodgson), 15. P. Brown (York, Tippett), 33. Konecny (K. Hayes, York), 52. Hodgson (K. Hayes), 58. Farabee (J. van Riemsdyk)

Edmonton Oilers – San Jose Sharks 5:2

Branky a nahrávky: 25. Yamamoto (R. McLeod, Keith), 28. Draisaitl, 47. Brassard (Puljujärvi, Bouchard), 54. Draisaitl (McDavid, Hyman), 58. E. Kane (McDavid, Yamamoto) – 22. E. Karlsson (Hertl, T. Meier), 48. Hertl (T. Meier, E. Karlsson)

Vegas Golden Knights – Nashville Predators 6:1

Branky a nahrávky: 2. Janmark (Pietrangelo, Stephenson), 14. N. Roy, 24. Dadonov (Marchessault, Stephenson), 29. Eichel (Marchessault, Dadonov), 55. Stephenson (Eichel, Marchessault), 58. Pietrangelo (Miromanov, Dadonov) – 25. F. Forsberg (Josi, Johansen)

Los Angeles Kings – Chicago Blackhawks 3:4 po s.n.

Branky a nahrávky: 23. T. Moore (Durzi), 37. Danault (Kopitar, Durzi), 50. Danault (Arvidsson, Durzi) – 17. P. Kane (DeBrincat, E. Gustafsson), 33. DeBrincat (D. Strome, P. Kane), 39. Lafferty (T. Raddysh, S. Jones), rozh. náj. DeBrincat