Fotbal

Kuchtův gól byl regulérní, Šilhavého bych vyměnil, říká Ladislav Vízek

Kuchtův gól byl regulérní, Šilhavého bych vyměnil, říká Ladislav Vízek
Zdroj: Profimedia

Čeští fotbalisté si na prosincovém mistrovství světa v Kataru nezahrají. Rozhodl o tom čtvrteční duel ve Švédsku, ve kterém padli 0:1 po prodloužení. Hodně se mluví o neuznaném gólu Jana Kuchty, ale také o pozici trenéra Jaroslava Šilhavého. Jak zápas hodnotí bývalý český reprezentant Ladislav Vízek a koho by rád viděl na lavičce?

"Výkon se mi líbil, ale nakonec jsem byl smutný. Naši hráli opravdu dobře. Myslím si, že jsme nevydrželi fyzicky, protože kluci odcházeli s křečemi. Chybělo deset minut a možná bychom Švédy porazili," začal své hodnocení Vízek. "Podařil se jim prakticky jenom jeden krásný útok, ze kterého jsme prohráli. Zklamaný jsem z prohry, ale ne z výkonu. Ale jelikož se hrálo o postup, tak zklamání převažuje," pokračoval olympijský vítěz z roku 1980.

Podle něj hrálo také velkou roli to, že nemohl hrát aktuálně nejlepší český útočník Patrik Schick. "Hodně se skloňovalo jeho jméno. Kuchta nezahrál vůbec špatně, ale všichni víme, že Schick je daleko kvalitnější. Schick hodně chyběl," dodal rodák z Chlumce nad Cidlinou. Jinak ale chválil nově složenou obranu, ve které nebyl ani jeden hráč z úspěšného mistrovství Evropy.

Související obsah

​"Šilhavý postavil obranu velmi dobře. Sestava s Holešem a třemi stopery se fakt povedla. Zápas odehráli opravdu dobře a prakticky bez chyby. Nelíbí se mi, že se říká, že při tom gólu tam udělali chybu. Musíme uznat fantastickou akci Švédů, kteří to sehráli na jeden dotyk. Porazili nás jednou akcí. Ale celkově naši zanechali velmi dobrý dojem," chválil Vízek.

Ten se vyjádřil také k neuznanému gólu Jana Kuchty, který po zásahu VARu nakonec neplatil, jelikož ještě předtím fauloval Jakub Brabec. "Byl jsem hrozně rád, že píská anglický rozhodčí. Myslím, že dalších deset anglických rozhodčí by v Premier League takový gól uznalo. Absolutně nevím, proč ten gól neuznal. V Anglii by si to určitě nedovolil. Mám pocit, že nás to opravdu hodně poškodilo a myslím, že kdyby to uznal, tak bychom určitě neprohráli. Za mě to byl naprosto regulérní gól," je si jistý Vízek.

Související obsah

​Nyní se také spekuluje o situaci trenéra Jaroslava Šilhavého. Právě Vízek je pro, aby u národního týmu skončil, a tým tak dostal nový impuls. "Trenér Šilhavý už tam nějaký čas je a nevím, jestli má mužstvu ještě co dát. Chtěl bych tam vidět nový svěží vítr, nového trenéra. Mužstvo má výborné, což jsme viděli, ale už mu nemá co dát. Úkol nesplnil, ale samozřejmě ho neviním. Na jeho pozici favorizuji Ivana Haška, který má velké zkušenosti. Tohle jméno by se mi tam hodně líbilo," uzavřel bronzový medailista z mistrovství Evropy z roku 1980.

Na mistrovství světa se tak český tým nepodívá. Nyní ho čekají kvalifikační boje o mistrovství Evropy, které by v roce 2028 nebo 2032 mohlo pořádat Rusko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události