MMA

Hrobník splnil poslední překážku. V sobotu ho čeká čtvrtý zápas v UFC

Deset let neporažený zápasník David Dvořák splnil poslední překážku před dalším zápasem v UFC. V pátek v odpoledních hodinách splnil limit muší váhy a v sobotu se střetne v Columbusu na UFC Fight Night 205 s Matheusem Nicolauem.

David "Undertaker" Dvořák (20-3), jeden ze dvou Čechů v prestižní UFC, den před zápasem navážil 56,9 kg. Poslední prověrkou prošel také soupeř, který se na váhu dostavil o dvě stě gramů těžší.

Český zápasník se v USA aklimatizuje již třetí týden. Už během závěru přípravy avizoval, že mu váha klesá lépe, než s trenérem Janem Maršálkem plánovali. Podle zpráv z jeho týmu mu ráno před vážením zbývalo posledních čtyři sta gramů, které dodělal závěrečným odvodněním. Nyní má 24 hodin na doplnění energie a odpočinek. S Matheusem Nicolauem (17-3) se utká na kartě Prelims.

Zdroj: se svolením Davida Dvořáka

​​Dvořák v UFC debutoval před dvěma roky v Brazílii a na půdě nejprestižnější MMA organizace světa získal již tři vítězství. Nyní ho čeká čtvrtý zápas s snad nejkvalitnějším zápasníkem v jeho dosavadní kariéře. Nicolau se do UFC probojoval v roce 2015, získal bilanci 3-1, přesto byl po třech letech propuštěn. Mezi elitu se vrátil v roce 2021, získal dvě vítezství v řadě a patří mu osmá příčka žebříčku muší váhy. "Musím říct, že soupeř je rychlý a šikovný. Ale kdybych si měl představit, že něčím ohrozí Davida, tak mi to prostě nejde. Riziko může být na zemi nebo ve wrestlingu. Ale myslím, že jediné riziko je David sám o sobě," zhodnotil silné stránky soupeře trenér Jan Maršálek.

Související obsah

​O svém vítězství a prodloužení série už na 17 zápasů je přesvědčený i sám rodák z Hořic u Hradce Králové. "Nechci spoléhat na rozhodčí. Jeho dva poslední zápasy byly těsné. Já chci to vítězství, a i kdyby bylo na body, tak jednoznačné a bez toho, aby rozhodčí museli přemýšlet, komu to dát. Finiš by byl nejlepší, ale já chci diktovat a ukázat show. Je mi jedno, jestli na body nebo před limitem, ale jednoznačně pro mě," řekl Dvořák na tiskové konferenci.

Dvořák při vstupu do UFC zvolil strategii pozvolného postupu žebříčkem. Aktuálně je v muší váze na desátém místě a skalp Brazilce by ho mohl posunout blízko elitní pětky. "Těžko říct, až tento zápas vyhraji, budu blízko top pětce. Pak už každý zápas může být mezi elitní pětkou a tam, když se zraní titulový vyzyvatel, může být teoretická šance jako náhradník. Může to dopadnout letos, nejdéle pak za rok," odpovídal Dvořák na otázku týkající se jeho budoucí cesty v UFC a titulové šance.

Související obsah

​Na galavečeru UFC Fight Night 205 se představí také aktuální dvojka muší váhy Askar Askarov (14-0-1), který vyzve Kai Kara-France (23-9-1NC). Turnaj pak zakončí duel těžké váhy Curtise Blaydese (15-3-1NC) s Chrisem Daukusem (12-4). 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události