Sparta si v Liberci vybojovala mečbol. Krok od postupu je i Motor

Hokejisté Sparty se radují z branky Zdroj: Profimedia

Hokejisté Sparty jsou jen jeden zápas od postupu do semifinále extraligy. Ve třetím čtvrtfinále Pražané zvítězili v Liberci 2:1. V poslední minutě rozhodl Roman Horák a Sparta tak vede v sérii už 3:0. Potřetí v sérii zvítězily i České Budějovice, které uspěly na ledě Pardubic taktéž 2:1.

Hned v úvodu měl velkou šanci Řepík, svůj únik zakončil bekhendovou kličkou, ale Kváča ho vychytal. Na druhé straně se řítil sám na branku Filippi, ale ani on si s gólmanem neporadil. Ve 12. minutě už šli ale Pražané do vedení. Tomášek našel křižnou přihrávkou Tomáše Pavelku, který se trefil z první pod horní tyč.

Na konci první části ale Liberec srovnal krok. Bílí Tygři předvedli parádní přesilovkovou akci, kterou zužitkoval gólovou střelou Adam Najman. Ve druhé třetině byl k vidění parádní hokej se šancemi na obou stranách, ale skóre se neměnilo.

​Rozhodnutí přišlo 28 sekund před koncem. Tomášek opět parádní přihrávkou našel Romana Horáka, před kterým byla odkrytá brána a sparťanský útočník se trefil naprosto přesně. Sparta tak vyhrála 2:1 a v sérii vede už 3:0. V sobotu může celou sérii ukončit.

V Pardubicích padl první gól v 11. minutě a radovaly se z něj České Budějovice. Josefu Koláčkovi střela vůbec nesedla a s velkým štěstím se dostala až za záda Frodla. Ještě předtím mělo Dynamo dvě velké šance, ale Hrachovina vždy fantasticky zasáhl. V první třetině se hrál hodně vyhecovaný zápas a k vidění bylo hned několik potyček.

Druhý gól utkání přišel na konci druhé třetiny. Milan Gulaš z hodně ostrého úhlu propálil Frodla a v hostujícím kotli zavládla obrovská euforie. V poslední dvacetiminutovce se snažili Východočeši zápas otočit a tři minuty před koncem sáhli ke hře bez brankáře. A snížit se podařilo! David Cienciala zůstal nepokrytý, dostal se k dorážce a propálil Hrachovinu. Jenže Motor si zbytek utkání pohlídal, vyhrál 2:1 a je pouhé jedno vítězství od postupu do semifinále, ve kterém by se představil poprvé od roku 2008.

Výsledky čtvrtfinále extraligy:

Liberec – Sparta Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. A. Najman (Gríger, Klepiš) – 12. T. Pavelka (Tomášek, Chlapík), 60. R. Horák (Tomášek).
Stav série: 0:3.

Pardubice – České Budějovice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Cienciala (O. Vála, R. Kousal) – 11. Koláček (Štencel, Abdul), 38. Gulaš (Pech).