Čtyři zápasy a je hotovo. Boleslav jde proti Hradci do trháku

Radost hokejistů Třince Zdroj: Profimedia.cz

Čtvrtfinále hokejové extraligy se dostala do čtvrtých zápasů a přesně v tomto horizontu se povedlo postoupit obhájcům titulu do semifinále play-off. Potřetí v sérii duel skončil výhrou Ocelářů 2:1. V souběžné sérii se do nečekaného vedení 3:1 na zápasy dostala Mladá Boleslav, která proti vítězi základní části vyhrála v prodloužení.

Do první větší šance se dostal hostující Andrej Nestrašil, ale ten napálil brankovou konstrukci. O minutu později toho musel litovat, protože Ruslan Pedan vymetl horní růžek hostující branky a Vítkovice šly do velmi důležitého vedení. Na startu druhé části Ridera dostala do sítě druhý puk, ale po závaru v brankovišti nakonec nebyla branka uznána.

Třinci se povedlo srovnat na začátku druhé poloviny utkání, Tomáš Kundrátek nejdříve trefil brankovou konstrukci a zmateného Aleše Stezku překonal z dorážky Michal Kovařčík. O necelé dvě minuty později to bylo již 2:1 pro slezský celek, prosadil se slovenský útočník Marko Daňo parádním zakončením do šibenice.

Poté se hrál hodně vyrovnaný hokej, ale další šance k vidění nebyly. Třinec opět skvěle zvládl závěrečný tlak, a Vítkovice tak potřetí v řadě padly 1:2 a v sérii neuhrály jediný bod.

Mladá Boleslav šla do série s Hradcem Králové v roli jasného outsidera, po základní části byla jedenáctá a vyzvala prvního, ale Bruslaři si ve čtvrtém zápase vybojovali vedení 3:1, tudíž i mečbol.

Do vedení šli jako první hosté, ale na Blainův zásah ještě v první třetině odpověděli Eberle a Pýcha. V druhé části navýšil vedení Středočechů Kelemen a za Mountfield stihl snížit Lev. V samotném závěru zápasu se favoritovi podařilo vyrovnat, když se necelé dvě minuty před koncem trefil Smoleňák.

Stejně jako v minulém duelu se tak šlo do prodloužení, které na rozdíl od středečního duelu neskončilo bez branek. Vítězný zásah obstaral Jan Eberle přesně po třech minutách prodloužení.

​4. čtvrtfinále Tipsport extraligy:

HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 13. Pedan (Lindberg, Fridrich) – 32. M. Kovařčík (Kundrátek, O. Kovařčík), 34. Daňo (Růžička, Vrána)
Stav série: 0:4

BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:3 po prodl. (2:1, 1:1, 0:1, 1:0)