Fotbal

Trojnásobný vítěz Ligy mistrů se stěhuje. V Anglii bude hrát o záchranu

Trojnásobný vítěz Ligy mistrů se stěhuje. V Anglii bude hrát o záchranu
Keylor Navas s trofejí pro vítěze Ligy mistrů | Zdroj: Profimedia

Zvučnou posilu ohlásil v poslední den přestupního období anglický Nottingham Forest. Na půlroční hostování bez opce přichází kostarický brankář Keylor Navas, který patří slavnému PSG. O záchranu hrající Nottingham tím reaguje na zranění současné brankářské jedničky Deana Hendersona, který je v klubu taktéž na hostování z Manchesteru United.

Keylor Navas se stal v PSG nepotřebným hráčem. V letošní sezoně zatím neodchytal v lize ani minutu. Příležitost dostal pouze ve dvou zápasech Francouzského poháru. Roli brankářské jedničky naplno převzal Gianluigi Donnarumma, a tak se Navas rozhodl, že zkusí štěstí jinde.

Zájem o jeho služby projevil Nottingham Forest, kterému momentálně patří 13. místo v anglické Premier League. Ve zbytku sezony bude celek bojovat o záchranu, jelikož na aktuálně sestupující Bournemouth má náskok pouhé čtyři body, tudíž zdaleka nemá nic jisté. Zkušený brankář, který ve své kariéře vyhrál třikrát Ligu mistrů, mu v tom může hodně pomoci. 

Související obsah

A to i proto, že se v polovině ledna Nottinghamu zranila brankářská jednička Dean Henderson, který bude mimo hru šest týdnů. Navas přichází do Anglie na půlroční hostování bez opce, což znamená, že se po sezoně vrátí zpět do PSG, kde mu končí smlouva 30. června 2024.

Jedním ze zápasů, ve kterém Navas v letošní sezoně nastoupil, bylo utkání Francouzského poháru proti Pays de Cassel. PSG vyhrálo jednoznačně 7:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události