Motorsport

Schumacher měl v kvalifikaci hrozivou nehodu. Byl odvezen do nemocnice

Schumacher měl v kvalifikaci hrozivou nehodu. Byl odvezen do nemocnice
Zničená formule Micka Schumachera Zdroj: Profimedia

Šílenou nehodu má za sebou pilot formule 1 Mick Schumacher. V kvalifikaci na Velkou cenu Saúdské Arábie narazil v obrovské rychlosti do zdi a na trať musela sanitka. Mladý závodník byl převezen do nemocnice a podle posledních zpráv s lékaři komunikoval.

Do konce druhé části kvalifikace zbývalo necelých pět minut. Mick Schumacher na trati v Džiddě jel rychlostí 273 kilometrů za hodinu. V zatáčce číslo 12 se mu ale přetočil vůz a narazil do zdi.

Od té se následně odrazil a narazil do bariér i na druhé straně trati. Na trať ihned vyrazila sanitka s lékaři a převezla 23letého závodníka do nemocnice. Když byl ze zdemolované formule vyproštěn, tak s lékaři komunikoval.

Související obsah

​Když se jeho vůz odklízel z trati, tak se dokonce rozlomil na dvě části, což jen dokazuje, o jak vážnou nehodu šlo. Další zprávy o synovi sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera zatím nejsou známé.

"Slyšel jsem ty zprávy. Doufám, že je v pořádku," řekl ihned Lewis Hamilton. "Doufám, že co nejdřív uslyšíme nějaké dobré zprávy o stavu Micka Schumachera," napsal na twitter bývalý jezdec formule 1 Romain Grosjean.

Po hrozivé nehodě pilota stáje Haas byla ihned vyvěšena červená vlajka a kvalifikace byla přerušena.

V loňském roce svět formule 1 zasáhla zpráva o smrti legendárního Franka Williamse:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události