Motorsport

Schumachera po těžké nehodě pustili z nemocnice, závod ale bude bez něj

Schumachera po těžké nehodě pustili z nemocnice, závod ale bude bez něj
Micka Schumachera museli po nehodě z vozu vyprostit Zdroj: Profimedia

Očekávané se stalo skutečností. Mick Schumacher po hrozivě vypadající havárii z kvalifikace do Velké ceny Saúdské Arábie nenastoupí, ačkoliv byl již v sobotu večer propuštěn z nemocnice. Jeho tým Haas tak do závodu odstartuje pouze s jedním vozem, který řídí Kevin Magnussen.

I když bude nedělní závod bez Schumachera, tak majitel Haasu Guenther Steiner přišel s dobrými zprávami. "Velmi náročný den pro nás. Ale nejlepší na tom je, že Mick nemá očividně žádná zranění," informoval na sociálních sítích. Tato slova potvrdil i sám závodník. "Ahoj všichni, jen bych chtěl říct, že jsem ok. Děkuji za milé zprávy," vzkázal na twitteru svým fanouškům.

Radost ze zdravotního stavu svého parťáka měl i Kevin Magnussen. "Slyšel jsem, že Mick vyvázl bez zranění, což je dobře a zároveň neuvěřitelné, když se na tu bouračku podíváte," vyjádřil se 29letý jezdec, který do závodu odstartuje z desátého místa. "Myslím, že odvedl fantastickou práci," ocenil ho Guenther. 

https://www.instagram.com/p/CblLuj_OL3i/

Schumacher se tak v nedělním závodě neobjeví a ani místo něj Haas nepošle náhradníka. Jeho neúčast potvrdilo vedení závodu v sobotu večer. "Mick Schumacher do Velké ceny Saúdské Arábie nenastoupí. Byl převezen do nemocnice kvůli důkladnějším vyšetřením. Podle všeho by ale neměl mít žádná zranění. Mickův dobrý zdravotní stav je opět potvrzením, jak silná a bezpečná moderní formule 1 je. Za to jsme neuvěřitelně vděční," vzkázalo vedení soutěže na sociálních sítích. Následně byl Schumacher z nemocnice propuštěn zpět na hotel, což potvrdila jeho stáj. 

K havárii došlo necelých pět minut před koncem sobotní kvalifikace. Syn legendárního jezdce jel rychlostí 273 kilometrů za hodinu, když se mu vůz v zatáčce číslo 12 přetočil a narazil do zdi. Od té se následně odrazil a narazil do bariér i na druhé straně trati. Na trať ihned vyrazila sanitka s lékaři a převezla 23letého závodníka do nemocnice. Když byl ze zdemolované formule vyproštěn, tak s lékaři komunikoval.

Související obsah

Ferrari představilo pro novou sezonu nový vůz:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události