Návrat Eriksena do reprezentace z říše snů. Trefil se po dvou minutách na hřišti

Christian Eriksen slaví branku po svém návratu do reprezentace Zdroj: Profimedia

Trvalo to dlouhých 287 dní. Přesně takovou dobu chyběl Christian Eriksen v dresu dánské reprezentace. Naposledy si zahrál v úvodním zápase svého týmu na loňském evropském šampionátu proti Finsku, ale po srdeční příhodě musel být okamžitě převezen do nemocnice. V sobotu opět navlékl dánský dres a po dvou minutách na hřišti se trefil do sítě Nizozemska.

Eriksen se dostal v přátelském utkání s Nizozemskem na hřiště ve druhém poločase. Hned v úvodu vystřídal Jespera Lindströma. A po dvou minutách na hřišti se dokonce trefil. V tu chvíli byl stav 3:1 pro domácí. Skov Olsen ale poslal z pravé strany přihrávku do vápna, kam si seběhl právě Eriksen a svým prvním dotykem s balónem v zápase se trefil krásně na vzdálenější tyč.

Nizozemsko nakonec dánský celek porazilo 4:2, ale Eriksen si jistě návrat na hřiště užil. Když vstupoval na hřiště v Johan Cruijff Areně, sklidil obrovský aplaus a na světelných tabulích se objevil nápis: "Vítej zpět Christiane Eriksene!".

​"Jsem moc rád, že jsem měl možnost ukázat, že stále můžu hrát. Cítil jsem se, jak kdybych nebyl mimo tým ani chvilku," prozradil šťastný Eriksen pro nizozemskou televizi Dutch TV. "Bylo trochu emotivní být zpět v národním týmu. Ale za posledních 10 let jsem téměř nevynechal zápas. Jsem součástí této rodiny," pokračoval Eriksen.

Pro 30letého záložníka jde o rok plný návratů. Po zástavě srdce musel opustit Inter Milán, jelikož v italské lize nelze nastupovat s kardiodefibrilátorem. Přestoupil tak do anglického Brentfordu, za který poprvé nastoupil v přátelském utkání s Rangers 21. února. O pět dní později se objevil také v Premier League, když odehrál 39 minut proti Newcastlu.