Fotbal

Fotbalista se pustil do Eriksena. Když zjistil, o koho jde, hned přestal

Fotbalista se pustil do Eriksena. Když zjistil, o koho jde, hned přestal
Christian Eriksen v utkání s Norwichem Zdroj: Profimedia.cz

Opravdu srdceryvný moment nabídlo utkání Premier League mezi Norwichem a Brentfordem. Brandon Williams byl v souboji a oba hráči skončili na zemi, mladík domácího celku byl připraven se postrkovat. V ten moment ale zjistil, že jde o Christiana Eriksena, který v létě zkolaboval během evropského šampionátu a bojoval o život. Hráč domácích tedy přestal a místo rvačky dánského hráče objal. Internetem se šíří video, které snad rozveselí každého fotbalového fanouška.

Psal se 12. červen a v dánské Kodani probíhal druhý den evropského šampionátu ve fotbale. Naplněný stadion hnal domácí celek dopředu, ale na konci poločasu červeno-bílý Parken naprosto ztichl. Obrázky kolabujícího Christiana Eriksena obletěly svět a dodnes z toho mrazí. 

Jeden z nejlepších dánských fotbalistů 21. století měl zástavu srdce, ale díky včasnému a správnému zásahu je Eriksen v pořádku. Na začátku roku se navíc domluvil s anglickým Brentfordem, kde nyní pod dánským trenérem Thomasem Frankem působí. Proti Norwichi nastoupil Eriksen poprvé v základní sestavě. 

Ve 38. minutě došlo za stavu 1:0 pro hosty k situaci, která každému vykouzlí úsměv na tváři. Brandon Williams totiž v souboji povalil Christiana Eriksena a byl připraven se na zemi postrkovat. V momentě, kdy si 21letý mládežnický reprezentant Anglie uvědomil, s kým je v souboji, přišlo objetí a úsměvy na obě strany. 

Podívejte se sami: 

Související obsah

Dokonce fotbalista dánskému středopolaři pomohl na nohy. Pro Eriksena to navíc byl povedený návrat do základní sestavy, jeho Brentford vyhrál na hřišti Norwiche 3:1 a získal veledůležité tři body do ligové tabulky. Rodák z Middelfartu hraje s kardiostimulátorem, který mu byl voperován po řadě vyšetření. Z tohoto důvodu skončil v milánském Interu, Serie A totiž zakazuje podobné přístroje.

Christian Eriksen podepsal smlouvu s Brentfordem v poslední den přestupu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události