Hokej

Útočník Zacha opět odmítl reprezentaci. Je to minus pro něj, řekl Nedvěd

Útočník Zacha opět odmítl reprezentaci. Je to minus pro něj, řekl Nedvěd
Pavel Zacha | Zdroj: Profimedia

Český hokejový útočník Pavel Zacha se v reprezentačním dresu zase neobjeví. Hráč New Jersey Devils odmítl pozvánku do národního týmu, který v květnu čeká světový šampionát ve Finsku. Jako důvod uvedl fakt, že mu u Ďáblů končí smlouva a nechce riskovat zranění, jež by mu mohlo zhatit vyjednávání nového kontraktu.

Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd postupně dává dohromady nominaci na letošní MS, které se uskuteční od 13. do 29. května v Helsinkách a Tampere. 

Ze svých plánů už ale musel vynechat jedno jméno, z národního týmu se totiž omluvil útočník Pavel Zacha, jenž hájí barvy New Jersey Devils. Čtyřiadvacetiletému Čechovi po sezoně vyprší s klubem smlouva, a tak se rozhodl, že nebude riskovat případné zranění a i přes zájem realizačního týmu v čele s novým trenérem Jalonenem do Finska nepoletí. 

O tom, proč Zacha odmítl obléknout reprezentační dres, Nedvěd promluvil pro web iSport.cz. "Řekl mi, že nemá smlouvu a že mu agent nedoporučil jet na mistrovství. Opáčil jsem mu, že mi je jedno, co říká agent, ale zajímá mě, co si myslí a jak se rozhodne on. Pavel zopakoval, že nepojede."

S omluvenkou si ale generální manažer příliš velkou hlavu nedělal. "Nevadí. Je to minus hlavně pro něj. Jsem si naprosto jistý, že i bez Pavla sestavíme velmi silný tým," uvedl. 

Související obsah

Zachovi u Devils brzy skončí kontrakt na 2,25 milionu dolarů ročně, což je více než 50 milionů korun. U vyjednávání proto chce mít co nejlepší pozici. V loňské sezoně se stal nejproduktivnějším hráčem týmového bodování, v té letošní je se 13 trefami šestým nejúspěšnějším snajprem týmu a osmým nejlepším mužem v celkové produktivitě. 

Ačkoliv pozvánku do reprezentace dostal už několikrát, z různých důvodů ji zatím pokaždé odmítl. Reprezentační starty tak má Pavel Zacha i ve svých 24 letech zatím pouze za mládežnické výběry.

Takto Pavel Zacha pomohl k vítězství New Jersey proti Buffalu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události