Hokej

Nečekaný vyhazov. V Německu končí trenér, který odmítl českou repre

Nečekaný vyhazov. V Německu končí trenér, který odmítl českou repre
Český hokejový trenér Pavel Gross na lavičce Mannheimu. Zdroj: Profimedia

Hokejový trenér Pavel Gross si nuceně balí kufry. Od vedení německého Mannheimu, kde působil od roku 2018, totiž dostal před startem play-off padáka. Je to přitom teprve měsíc, co odmítl nabídku, aby se stal jedním z asistentů Kariho Jalonena v novém realizačním týmu české reprezentace.

Bývalý aspirant na jednoho z asistentů českého národního týmu je bez práce. Zkušený trenér Pavel Gross před měsícem odmítl velmi zajímavou nabídku na to, aby se stal členem realizačního týmu české reprezentace, protože se chtěl věnovat každodenní práci v klubu. 

Teď však v Mannheimu, se kterým se chystal na play-off, končí. Vedení klubu ho po nepřesvědčivých výsledcích z poslední doby odvolalo. Adler momentálně okupuje pátou příčku ligové tabulky, v březnu však získal v osmi zápasech jen sedm bodů, a zástupci německého celku tak sáhli k radikálnímu řešení. 

"Jsme ve fázi sezony, kdy se blíží play-off a tým by měl být na dobré cestě hrát svůj nejlepší hokej. Bohužel se trend ubíral špatným směrem. Proto jsme došli k závěru, že tým potřebuje nový impuls a závan čerstvého vzduchu," uvedl k ráznému kroku na oficiálních webových stránkách šéf klubu Daniel Hopp. 

Související obsah

​Kromě Grosse v Mannheimu končí i jeho asistent Mike Pellegrims. Dočasným trenérem, jenž by měl tým vést do konce sezony, se stal dosavadní skaut Bill Stewart. Tomu by měly pomáhat bývalé hvězdy NHL Marcel Goc a Jochen Hecht. 

Českou hokejovou reprezentaci převzal nový trenér Kari Jalonen. Jako o jednom z asistentů se uvažovalo i o Pavlu Grossovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události