Další sporty

Nevypnuli mikrofony a nadávali. Vítězku olympiády nazvali "mrchou z Kanady"

Nevypnuli mikrofony a nadávali. Vítězku olympiády nazvali "mrchou z Kanady"
Krasobruslařka Meagan Duhamelová v době aktivní kariéry. Zdroj: Profimedia.cz

Světový šampionát v krasobruslení, který se letos konal ve francouzském Montpellier, byl plný kontroverzí. A ty se probírají i poté, co boje o medaile skončily. Mikrofony totiž odhalily nepřijatelné chování dvojice britských komentátorů. Ti označili trenérku Meagan Duhamelovou, jež vlastní i zlatou olympijskou medaili z dob aktivní kariéry, za "mrchu z Kanady". Oba se dočkali tvrdé kritiky i suspendace.

Zapomněli vypnout mikrofony a pořádně se jim to vymstilo. Dva britští komentátoři se při MS v krasobruslení nevybíravě vyjádřili o olympijské vítězce z Pchjongčchangu Meagan Duhamelové, jež se po ukončení profesionální kariéry věnuje trénování a působí i jako expertka.

Na konci závodu dvojic o ní Simon Reed a Nicky Slater prohlásili, že je to "mrcha z Kanady". Úspěšné sportovkyni tak oplatili její kritiku. Duhamelová se už předtím nechala slyšet, že jejich komentář je neodborný. Nelíbilo se jí ani to, že litovali neúčasti ruských a běloruských krasobruslařů na šampionátu.

Nepatřičné chování se Reedovi a Slaterovi teď vrací. Kvůli zapnuté technice totiž jejich slova slyšel celý sportovní svět a oba muži to pěkně schytávají. Mezinárodní krasobruslařská federace (ISU) se postarala o to, aby byli suspendováni a už nikdy nemohli komentovat žádnou akci pod záštitou ISU.

Federace se za dvojici mužů navíc omluvila a řeči označila za neuctivé. "Ve sportu a naší společnosti není místo pro obtěžující a urážlivé výrazy nebo poznámky a chování," zaznělo na twitteru.

Související obsah

​K incidentu se vyjádřila na svém twitterovém účtu i sama Duhamelová. "Obdržela jsem osobní omluvu od Simona Reeda a prezidenta ISU. Nemyslím si, že veřejná omluva je v tomto okamžiku nutná. Vážím si jejich omluvy a respektuji ji," napsala. 

Ještě před letošními olympijskými hrami byla hostem v pořadu Nastavený čas česká krasobruslařka Eliška Březinová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události