Fotbal

Tady se to stalo. Eriksen se vrátil na trávník, kde při Euru zkolaboval

V poslední době se jeho život točí kolem návratů. Nejprve se v únoru vrátil k fotbalu, když začal hrát Premier League za Brentford. O víkendu se zase po tři čtvrtě roce objevil v sestavě dánské reprezentace, za kterou hned skóroval proti Nizozemsku. Nyní fotbalový záložník Christian Eriksen trénoval na stadionu Parken v Kodani. Bylo to poprvé od loňského kolapsu srdce v zápase mistrovství Evropy proti Finsku.

Lékaři ho tenkrát před zraky manželky a spoluhráčů oživovali přímo na trávníku a život mu naštěstí zachránili. Činnost srdce mu nyní musí hlídat kardiodefibrilátor. Ani to mu ale nebrání dál hrát milovaný sport. A na stadionu, kde minulý rok bojoval o holé přežití, si poprvé od června zahraje také zápas. V úterý od 18 hodin čeká Dánsko přípravné utkání proti Srbsku.

Související obsah

"Jsem šťastný. Je skvělé se vrátit zpět po tom všem, čím jsem si prošel," líčil po zápase s Nizozemskem středopolař, jenž svoji pohádku hodlá završit v listopadu v Kataru, kde má dánský národní tým jistou účast na mistrovství světa. "Moc se tam těším," vyhlásil Eriksen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události