Fotbal

Fotbalovou Belgii zahalil smutek. Mladý brankář prohrál boj s leukémií

Fotbalovou Belgii zahalil smutek. Mladý brankář prohrál boj s leukémií
Belgický brankář Miguel van Damme. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalovou Belgii zasáhla smutná zpráva. Osmadvacetiletý gólman Miguel Van Damme po dlouhém boji podlehl leukémii, s níž válčil od sezony 2016/2017. Během necelých šesti let se mu rakovina dvakrát vrátila. Při posledním útoku už jí nedokázal čelit. Nad jeho smrtí truchlí především rodina v čele s manželkou a malou dcerkou Camille.

Belgický brankář věnoval celou seniorskou kariéru týmu Cercle Bruggy, kde působil od roku 2014. Při lékařské prohlídce před sezonou 2016/2017 mu diagnostikovali leukémii, a tak se začal okamžitě léčit.

Nemoc sice dokázal porazit, ta se mu ale v dalších letech ještě dvakrát vrátila. Naposledy už jí nedokázal vzdorovat. O hráčově úmrtí informovala na sociálních sítích jeho manželka Kyana, se kterou vychovával malou dcerku Camille.

"Náš nejdražší miláčku, tatínek včera večer odjel na svůj poslední zápas. Zápas, který už nelze vyhrát. Opustil jsi nás velmi pomalu, přesto jsi to udělal znovu svým vlastním způsobem... velmi silným. Bojoval jsi jako lev. Jsme tak vděční za to, jaký jsi byl," napsala srdceryvný vzkaz.

"Odpočívej, miláčku. Jsi osvobozen od veškeré bolesti. Velké objetí od tvých dvou dívek. Uvidíme se později," dodala nešťastná vdova.

Související obsah

​S kondolencí přispěchal i klub, za nějž Van Damme odehrál 40 zápasů. "S velkým zármutkem oznamujeme, že náš přítel a týmový kolega Miguel Van Damme sváděl svůj dlouhý a nespravedlivý boj proti leukémii. Slova nestačí na to, aby popsala to, co cítíme. Naše myšlenky směřují především k jeho ženě Kyaně, dceři Camille, Miguelovým rodičům, sestře Francesce, ale také k mnoha jeho přátelům a rodině. Navždy v našem zeleno-černém srdci," uvedli zástupci prvoligového týmu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události