Motorsport

Šampion Márquez si dá opět pauzu. Po hrozivém pádu má dvojité vidění

Šestinásobný mistr světa Marc Márquez se kvůli následkům hrozivého pádu v Indonésii nezúčastní nadcházejícího závodu v Argentině. 29letému závodníkovi totiž byla opět diagnostikována diplopie (dvojité vidění).

Marc Márquez hrozivě havaroval během zahřívacího kola před hlavním závodem MotoGP v indonéské Mandalice. Slavný jezdec pak byl s podezřením na otřes mozku letecky transportován do nemocnice.

Nakonec se z jeho problémů vyklubala diplopie neboli dvojité vidění, což je zdravotní problém, který závodníka trápí už delší dobu. Naposledy španělský závodník vynechal poslední dva závody loňské sezony a vypadalo to, že bude muset na operaci, nakonec si však vystačil s konzervativní léčbou.

Související obsah

​Ostatně konzervativní léčbu mu doktor předepsal i tentokrát. "Druhé neurooftalmologické vyšetření (vyšetření zraku a zrakových nervů – pozn. red.) provedené na Marcu Márquezovi minulé pondělí ukázalo velmi příznivý vývoj paralýzy čtvrtého pravého nervu postiženého pádem, ke kterému došlo při Velké ceně Indonésie. Zotavení ještě není úplné a Marc Márquez musí dodržovat zavedený terapeutický režim s konzervativní léčbou," vzkázal doktor Sánchez Dalmau, jenž doporučil 29letému jezdci, aby vynechal nadcházející Velkou cenu Argentiny, která se pojede tento víkend.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události