Dva Češi hájili stejnou branku v jednom zápase NHL. Stalo se tak po 10 letech

V nočních zápasech NHL se přepisovala česká gólmanská historie. Po 10 letech nastoupili v jednom zápase a v jednom týmu dva čeští brankáři. Stalo se tak v souboji Edmontonu s Arizonou. Za hosty nejdřív nastoupil Karel Vejmelka a na třetí třetinu ho vystřídal Josef Kořenář.

Dva čeští gólmani v jednom týmu během jednoho zápasu se v NHL naposledy představili před 10 lety. Konkrétně 21. února 2012. Tehdy za Washington nastoupil jako jednička Tomáš Vokoun. Jenže v souboji s Carolinou dostal během pěti minut dva góly ze sedmi střel.

Ostřílený matador tak byl vystřídán a místo něj šel do hry Michal Neuvirth, který ve zbývajících 55 minutách inkasoval tři góly ze 33 střel. Capitals nakonec padli s Hurricanes 0:5.

​Nyní došlo k podobné situaci. Na začátku zápasu nastoupil za Arizonu Karel Vejmelka, který odchytal dvě třetiny, během nichž dostal od Edmontonu pět branek. Jednou ho překonal i Connor McDavid. Přesto za 40 minut dokázal pokrýt 30 střel.

V závěrečné periodě ho vystřídal Josef Kořenář, na kterého letělo sedm střel a jednou inkasoval. Byl to pro něj vůbec první start v letošní sezoně NHL. Do této doby chytal především ve farmářském týmu Tucson Roadrunners, kde má na svém kontě 18 zápasů. Coyotes v duelu s Oilers nakonec padli 1:6.