Fotbal

LFA myslí na Ukrajinu. Uprchlíci dostanou lístky na fotbal zdarma

LFA myslí na Ukrajinu. Uprchlíci dostanou lístky na fotbal zdarma
Ukrajinu podporují fotbaloví fanoušci po celém světě. Angličtí diváci během utkání Norwich - Brentford - ilustrační foto. | Zdroj: Profimedia

Ligová fotbalová asociace podpoří sportovní aktivity ukrajinských dětí, které utekly před válkou do České republiky. Hlavní aktivitou bude organizovaný trénink na hřišti, který bude doplněn o různé sportovní atrakce. Celodenní program pak vyvrcholí fotbalovým turnajem a návštěvou ligového utkání, na které dostanou uprchlické rodiny vstupenky zdarma. Celá událost proběhne ve spolupráci s Nadačním fondem Děti Ukrajiny a ligovými partnery.

Akce Liga pro Ukrajinu se uskuteční hned na několika místech České republiky. "V současné chvíli intenzivně pracujeme na přípravách, abychom mohli co nejdříve oznámit všechny termíny. Na organizaci fotbalových dnů vyčleníme finanční prostředky z našeho nadačního fondu Zelený život a současně věříme, že se na akci budou podílet i naši ligoví partneři," řekl obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný. 

Děti se mohou těšit na společný organizovaný trénink na hřišti, který bude doplněn o fotbalové a jiné sportovní atrakce. Následně proběhne fotbalový turnaj a návštěva ligového utkání. "Věříme, že dětem nabídneme zábavný program, díky kterému alespoň na krátký čas mohou odhodit myšlenky na katastrofu v jejich rodné vlasti. Akce Liga pro Ukrajinu nebude věkově omezena a díky spolupráci s Nadačním fondem Děti Ukrajiny můžeme počítat s účastí několika desítek dětí v každé lokalitě," prozradil Štěpán Hanuš, ředitel komunikace a PR Ligové fotbalové asociace. 

Související obsah

​Jednorázové fotbalové dny ale nejsou jediným programem, který LFA uprchlíkům nabídne. Ukrajinským rodinám, které musely do České republiky přicestovat kvůli válce, nabídne vstupenky na fotbalové zápasy zdarma. "Víme, že podobnou nabídku již zveřejnilo několik českých klubů. LFA má k dispozici díky smluvnímu vztahu s jednotlivými kluby určitý počet volných vstupenek, které se nyní dostanou k ukrajinským uprchlíkům," řekl Hejný. 

Za tento počin je velmi vděčný Martin Mařan, který je koordinátorem Nadačního fondu Děti Ukrajiny. "Děkujeme Ligové fotbalové asociaci za její nabídku vstupenek na fotbalová utkání a sportovních programů pro děti a mládež z řad ukrajinských uprchlíků! Možnost mimoškolních programů je pro děti skvělá, zdravý pohyb a zábava napomáhají k celkové pohodě každého člověka, nemluvě o potřebě překonat nedobré zážitky předchozích dní a vrátit se co nejdříve k alespoň trochu normálnímu životu.

Více o projektu Děti Ukrajiny se dozvíte zde

Plzeň mění výhody pro Ukrajince. Od dubna už nebude MHD zdarma pro všechny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události