Fotbal

Rasismus v africké baráži o MS. Uráželi nás a házeli kameny, stěžuje si Egypt

Rasismus v africké baráži o MS. Uráželi nás a házeli kameny, stěžuje si Egypt
Fotbalisté Egypta byli po baráži zklamaní Zdroj: Profimedia

Egyptský fotbalový svaz tvrdí, že jeho tým byl vystaven rasismu a zastrašování během porážky na mistrovství světa v play-off se Senegalem. přičemž hlavním terčem byla hvězda Liverpoolu Mohamed Salah. Kromě nadávek prý došlo i k napadení kameny a lahvemi před utkáním.

V oficiálním prohlášení egyptského fotbalového svazu stojí následující: "Egyptský národní tým byl vystaven rasismu a urážlivým nápisům na tribunách proti egyptským hráčům obecně, a zvláště proti Mohamedu Salahovi. Dav také hráče zastrašoval tím, že na ně během rozcvičování házel lahve a kameny."

Zároveň prý také došlo k útokům na autobus, kterým se tým přepravoval. "Autobusy egyptského týmu byly také vystaveny útokům, které vedly k rozbití oken a zraněním," k čemuž svaz předložil také obrázky a videozáznamy jako důkaz, které zveřejnil na svém instagramu. 

https://www.instagram.com/p/Cbsn_AjL8s2/?utm_source=ig_web_copy_link

Nepříjemným momentům čelili hráči Egypta i při penaltovém rozstřelu, když příznivci jim příznivci Senegalu svítili do očí lasery, čímž jim velmi znesnadnili samotnou exekuci. Z postupu na světový šampionát se nakonec raduje právě Senegal, který si zahraje na třetím mistrovství světa v historii. Největšího úspěchu dosáhl před dvaceti lety, kdy postoupil do čtvrtfinále, ve kterém vypadl s Tureckem. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události