Tenis

Kvitová padla s novou světovou jedničkou, Ósakaové se daří

Nejdále z českých tenistek v americkém Miami došla Petra Kvitová. Ta se ovšem ve čtvrtfinále utkala s Polkou Šwiatekovou, která po končící Bartyové přebrala pozici světové jedničky. S Polkou padla ve dvou setech. Naopak se daří japonské tenistce Ósakaové, která v posledním roce nezažila moc úspěchů. Nyní je již v semifinále.

Kvitová za sebou na turnaji nechala hned tři soupeřky, naposledy zdolala žebříčkově lepší Rusku Kuděrmetovovou, ale ve čtvrtfinále ji čekal mnohem náročnější zápas. Proti ní totiž stála nová světová jednička, teprve 20letá Iga Šwiateková. Ta si s dvojnásobnou vítězkou Wimbledonu nakonec poradila ve dvou setech. 

Dvaatřicetiletá rodačka z Bílovce se s Polkou držela v prvním setu pět gemů, ale pak přišel brejk, který Šwiateková potvrdila bezchybným servisem. Ve druhé sadě Kvitová ztratila podání již o gem dříve a Polka ji brejkla také za stavu 3:5. Světová dvaatřicítka tak prohrála 0:2 na sety a končí ve čtvrtfinále. 

Související obsah

​Na turnaji se zatím daří Naomi Ósakaové, která v posledním roce zažila sešup v žebříčku i psychické problémy. Nyní se přiznala, že vyhledala odbornou pomoc a na kurtech září. Ve čtyřech duelech zatím neztratila jediný set a postoupila již do semifinále, kde se utká se Švýcarkou Benčičovou. 

Rodačka z Ósaky zdolala Šarmovou, Kerberovou, bez boje přešla přes Karolínu Muchovou a v posledních dvou duelech zvládla porazit také Riskeovou a Collinsovou. Ve druhém semifinále se utká přemožitelka Petry Kvitové s Jessicou Pegulaovou. 

Na stejném turnaji zářila 16letá Linda Fruhvirtová, která porazila i Bělorusku Azarenkovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události