Hokej

Brankář Kovář končí ve Švýcarsku, vrátit by se měl do české extraligy

Brankář Kovář končí ve Švýcarsku, vrátit by se měl do české extraligy
Jakub Kovář | Zdroj: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Třiatřicetiletý rodák z Písku by měl od příštího ročníku nastupovat v hokejové Tipsport extralize, kde se ukázal naposledy v sezoně 2012/2013 v dresu českobudějovického Motoru. Tam se ale podle posledních zpráv objevit nemá, jeho kroky mají vést do hlavního města.

Kovář většinu letošního ročníku marodil, pak odešel do švýcarského Curychu, kde chytá za místní ZSC Lions a nadále ukazuje, že je předním evropským brankářem. Nastoupil do 18 zápasů včetně play-off a má procentuální úspěšnost zákroků na hodnotě 93,2 %. 

Podle švýcarského webu swisshockeynews.ch obdržel Kovář nabídku na prodloužení smlouvy, ale měl odmítnout se slovy: "Tohle play-off je mé poslední. Je to poslední šance přivézt domů nějaký titul." Jihočeský rodák se chce vrátit domů ke své rodině. "Můj pětiletý syn jde příští rok do školy a já u toho chci být," dodal. 

Související obsah

Třiatřicetiletý brankář by podle informací webu iSport.cz měl zamířit do pražské Sparty, která má v posledních letech velké problémy na brankářském postu. A Jakub Kovář by jí mohl výrazně pomoci. O zájmu pražského S se mluvilo již během letošní sezony, Kovář se ale nakonec rozhodl pro švýcarské angažmá. 

Do extraligy by se vrátil po devíti letech, České Budějovice totiž opustil v roce 2013 a sedm ročníků chytal v Jekatěrinburgu v KHL. Na jeden rok si odskočil do Čerepovce a v ruské lize patřil mezi nejlepší brankáře, pokaždé se jeho průměry zákroků dostávaly přes 90% úspěšnost. V sezoně 2018/2019 se dostal dokonce na číslo 93,9 %.

Mezi nejlepší české brankáře patří Karel Vejmelka, který takto okradl Jordana Eberleho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události