Hokej

V Kanadě padl bizarní vlastní gól. Něco podobného jste dlouho neviděli

V Kanadě padl bizarní vlastní gól. Něco podobného jste dlouho neviděli
Francesco Lapenna, který si dal v QMJHL bizarní vlastní branku |

Opravdu netradiční branku si dali hokejisté Charlottetown Islanders v kanadské juniorské soutěži QMJHL. Gól padl hned pět sekund po rozehrání a jeho autorem se stal Riley Kidney, který se kotouče dost možná ani nedotkl. Ani vlastní branka Islanders ale domácím na výhru nestačila, Charlottetown zvítězil v nájezdech.

Kanadská juniorská soutěž nabídla v utkání mezi celky Acadie-Bathurst a Charlottetown opravdu raritní situaci. Branka padla hned pět sekund po rozehrání, což je samo o sobě hodně netradiční. To jste ale ještě samotný gól neviděli, padl totiž hned z buly a proti hostujícímu celku hrálo snad všechno. 

Na buly byl zrovna český centr Jakub Brabenec, který vyhrál vhazování až ke svému brankáři. Francesco Lapenna ale nepochopitelně neodehrál kotouč mířící k němu a puk k překvapení všech skončil v síti. Gól byl podle pravidel připsán hráči, který prohrál buly. Hosty to ale nakonec tolik mrzet nemuselo, protože v utkání nakonec zvítězili. 

Podívejte se na vlastní branku Charlottetownu: 

Související obsah

​Náhradník nešťastného brankáře byl Oliver Šatný, který se ale do hry nakonec nedostal. Na druhé straně odchytal celé utkání Jan Bednář, jenž strávil v brance 65 minut a ze 33 střel inkasoval třikrát. Jeho tým nakonec padl v nájezdech. Brabenec na druhé straně nezaznamenal jediný bod, přesto má v QMJHL průměr více než bod na zápas. 

Hodně vtipnou vlastní branku si dal například Alex Nedeljkovic z Detroitu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události