Fotbal

Rána pro Slavii. Masopustovo zranění je vážnější, do konce sezony bude chybět

Rána pro Slavii. Masopustovo zranění je vážnější, do konce sezony bude chybět
Zdroj: Profimedia

O čem se jen spekulovalo, už je teď jisté. Slávistický záložník Lukáš Masopust se až do konce sezony neobjeví na trávníku. Devětadvacetiletý reprezentant se zranil v přípravném zápase českého národního týmu proti Walesu a hřiště musel předčasně opustit. Diagnóza lékařů byla neúprosná – léčba si vyžádá několik týdnů. "Má velkou modřinu v tříselné oblasti. Je to vyřazení do konce sezony," řekl o velké ztrátě ve svém kádru trenér Jindřich Trpišovský.

Poté, co se v přátelském duelu proti Walesu zranil, se čekalo na verdikt. Ten zněl neúprosně. Devětadvacetiletý reprezentant Lukáš Masopust si nejspíš až do konce sezony nezahraje. Na vině je zranění, jež si vyžádá delší rekonvalescenci. O stavu svého svěřence informoval na klubovém webu trenér Jindřich Trpišovský. 

"Předpoklad je jasný, protože má velkou modřinu v tříselné oblasti, takže v tuhle chvíli minimálně šest týdnů. V podstatě nemá moc cenu se bavit o týdnech. Je to vyřazení do konce sezony. Pokud se zapojí do letní přípravy, tak budeme rádi," uvedl lodivod slávistické střídačky. 

"Bohužel ty dva zápasy během krátké doby ho asi dohnaly. Lukáš je hráč, který jede každou vteřinu na hřišti na sto procent a naplno, což se mu stalo osudným," doplnil.

Masopust totiž naskočil jak do nepovedené baráže o MS proti Švédsku, tak právě do přátelské bitvy proti Walesu, kde musel v 62. minutě kvůli zranění vystřídat. Vršovický klub pak zkritizoval vedení národního týmu za to, že slávistu nenechalo ve druhém zápase odpočívat. To se ohradilo tvrzením, že slávistická osmička chtěla nastoupit. 

Související obsah

Tak jako tak se teď musí Trpišovský a jeho realizační tým s výrazným oslabením sestavy co nejrychleji vyrovnat. Slavia už totiž v neděli vyráží do Plzně, kde se s Viktorií utká v přímém souboji o první místo v tabulce Fortuna ligy. 

Slavia po vítězném derby převzala symbolický klíč od Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události