Fotbal

Zbytečné zranění Masopusta, zuří Slavia. Šetřili jsme Holeše, hájí se reprezentace

Zbytečné zranění Masopusta, zuří Slavia. Šetřili jsme Holeše, hájí se reprezentace
Lukáš Masopust utkání proti Walesu kvůli zranění nedohrál | Zdroj: Profimedia

Fotbalové reprezentační dvojutkání proti Švédsku a Walesu má nepříjemnou dohru. Pražské Slavii se nelíbí, jakou vytíženost měli její klíčoví hráči v těchto utkáních s ohledem na náročný program, který druhý tým tabulky čeká, a nepříliš velkou důležitost úterního přátelského zápasu. V něm se navíc na šest týdnů zranil záložník Lukáš Masopust. Vedení reprezentace se ale brání, že vstřícným krokem bylo nenasazení Tomáše Holeše a Masopust zápas odehrát chtěl. Situaci navíc zkomplikovalo zranění Milana Havla.

"Nejednalo se o nic jiného než o hazardování se zdravím přetížených hráčů SK Slavia Praha i dalších klubů a o poškození zájmů celého českého fotbalu," nebere si vedení Slavie servítky na začátku svého oficiálního prohlášení, ve kterém zmínilo, že na důležitý barážový sraz pustilo své hráče i přes lehké zdravotní indispozice. "Přáli jsme si úspěch českého týmu, účast Česka na mistrovství světa v Kataru a fandili reprezentačnímu týmu v jeho kvalifikačním zápase se Švédskem."

S pochopením se ale nesetkalo nasazení Lukáše Masopusta do základní sestavy v přátelském utkání proti Walesu. "Nasazení nedávno zraněného Lukáše Masopusta, který v předchozím kvalifikačním utkání odehrál 76 minut a střídal kvůli křečím, do základní sestavy zápasu nechápeme. Trenéři reprezentace nevyužili možnost hráče vystřídat ani o poločase zápasu. Lukáš Masopust se zranil v 63. minutě a bude Slavii podle první prognózy lékařů chybět šest týdnů," mrzí Slavii ztráta klíčového hráče. Proti tomuto se ale vedení reprezentace brání. 

Související obsah

"Ohledně Lukáše Masopusta podobně naléhavé žádosti ze strany Slavie nezaznívaly a hráč sám chtěl nastoupit. Situaci navíc zkomplikovalo zranění Milana Havla, který tak nemohl ve Walesu nastoupit vůbec a který si měl podle původních plánů vytížení s Lukášem Masopustem rozdělit," vysvětluje reprezentace v reakci na stížnost Slavie. Zároveň dodává, že Masopustovi přeje co nejrychlejší uzdravení. 

Slavii příští týden čeká důležitý zápas proti Feyenoordu ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, navíc už v neděli je v plánu klíčový duel v boji o titul na hřišti Viktorie Plzeň. "Klub se potýká s mnoha zraněními fotbalistů A týmu, a proto prosil vedení FAČR i národního týmu, aby hráče Slavie v přátelském utkání ve Walesu nenasazovali, nebo je alespoň nasadili šetrně s ohledem na jejich zdravotní stav a vytížení," stojí dále ve slávistickém prohlášení. Kromě Masopusta nastoupil na 81 minut také Ondřej Lingr, naopak Tomáš Holeš dostal v utkání volno. 

Související obsah

​"Potvrzením vstřícnosti směrem ke Slavii bylo nenasazení Tomáše Holeše, který byl předmětem rozhovorů mezi klubem a reprezentací především. Národní tým navíc v tomto případě přihlédl k vytížení hráče v minulých týdnech a individuální domluvě s hráčem," hájí se reprezentace. 

Kromě sportovních neúspěchů se reprezentace minulý týden potýkala i s technickými problémy. 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události