Fotbalisté u FIFA žádají spravedlnost. Chtějí opakovat duel o MS s Kamerunem

Fotbalisté Alžírska po porážce s Kamerunem. Zdroj: Profimedia.cz

Alžírským fotbalistům zbyly v kvalifikačním duelu o MS v Kataru oči pro pláč. Ve dvojzápase africké kvalifikace prohráli s Kamerunem, a sen o účasti na světovém šampionátu se tak rozplynul. Alžírská fotbalová federace se však snaží vykřesat jiskřičku naděje. Její zástupci totiž podali na FIFA oficiální stížnost na rozhodčího, který severoafrickému celku neuznal dvě branky. Navíc chtějí, aby se duel opakoval.

Alžírsko se v play-off africké kvalifikace utkalo s Kamerunem a po dvojzápase zavládl v severoafrickém celku smutek. První duel sice Alžířané vyhráli 1:0, v tom druhém ale po 90 minutách vedl Kamerun 1:0 a na řadu přišlo prodloužení. V něm se ve 118. minutě trefil Touba a pro tým trenéra Belmadiho to vypadalo dobře.

Jenže pak se na samém konci nastavení prosadil Toko Ekambi, a tak Kamerun díky dvěma brankám na venkovním hřišti začal slavit postup.

Přímá bitva o účast na MS v Kataru ale má dohru. Alžířané totiž prostřednictvím zástupců Alžírské fotbalové federace (FAF) podali oficiální žádost na FIFA, aby došlo k opakování duelu. Druhý zápas totiž podle nich nezvládl rozhodčí Bakary Gassama, který Alžírsku neuznal dva góly.

Jeden padl ve 49. minutě a sudí ho odvolal kvůli ofsajdu. Druhá situace přišla v 98. minutě. To se rozhodčímu zase nelíbila Slimaniho ruka, kvůli které branka rovněž neplatila.

"Alžírská fotbalová federace (FAF) podala odvolání k Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA) proti skandálnímu výkonu rozhodčího, který zkreslil výsledek," stojí podle listu The Guardian v prohlášení. Její zástupci chtějí, aby FIFA zahájila vyšetřování a aby se zápas případně opakoval.