Fotbal

Fotbalové mistrovství světa je vylosováno. Dojde i na souboje gigantů

V katarském hlavním městě Dauhá se rozlosovaly základní skupiny následujícího mistrovství světa, které se odehraje od 21. listopadu do 18. prosince. Čeští fotbalisté se po porážce se Švédskem na turnaji nepředstaví. Jak jednotlivé skupiny vypadají?

Slavnostní los začal bohatým kulturním programem a představena byla také oficiální skladba turnaje, tedy Hayya Hayya alias Better Together. K losu se pak postavily bývalé fotbalové hvězdy jako Cafú nebo Australan Tim Cahill. Domácí Katar, kterého si přála většina týmů z druhého koše, narazí na Nizozemsko, afrického šampiona Senegal a Ekvádor.

Jedna z nejtěžších skupin bude zřejmě E. Tam dojde na souboj evropských gigantů Španělska a Německa, které s jistotou doplní Japonsko. Poslední účastník ještě není jistý a vzejde z dvojice Kostarika a Nový Zéland.

I skupina F slibuje zajímavé boje. Belgičané z prvního koše vyzvou poslední finalistu Chorvatsko. Zbylá dvojice je Maroko a Kanada. Pětinásobní mistři světa Brazilci se střetnou se Švýcarskem, Srbskem a Kamerunem.

Související obsah

​Obhájci titulu z Francie se utkají se stále lepšícím se Dánskem, takže i s Christianem Eriksenem, který po loňském kolapsu už zase nastupuje za reprezentační tým. Třetím ve skupině je Tunisko a čtvrtý celek vzejde z trojice SAE, Austrálie a Peru.

Skupina A: Katar, Nizozemsko, Senegal, Ekvádor
Skupina B: Anglie, USA, Írán, Wales/Skotsko/Ukrajina
Skupina C: Argentina, Mexiko, Polsko, Saúdská Arábie
Skupina D: Francie, Dánsko, Tunisko, SAE/Austrálie/Peru
Skupina E: Španělsko, Německo, Japonsko, Kostarika / Nový Zéland
Skupina F: Belgie, Chorvatsko, Maroko, Kanada
Skupina G: Brazílie, Švýcarsko, Srbsko, Kamerun
Skupina H: Portugalsko, Uruguay, Jižní Korea, Ghana

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události