Fotbal

Hvězdě Celty Vigo hrozí za údajné znásilnění trest. Proti Realu ale nastoupí

Hvězdě Celty Vigo hrozí za údajné znásilnění trest. Proti Realu ale nastoupí
Fotbalista Santi Mina Zdroj: profimedia.cz

Fotbalista Celty Vigo Santi Mina strávil předešlé dny u soudu ve španělské Almeríi, kde se řeší případ znásilnění, kterého se měl 26letý útočník dopustit v roce 2017. V případě viny mu hrozí více jak osm let.

Fotbalista Celty Vigo tak podle deníku AS celý týden netrénoval, přesto ho trenér Chacho Coudet nominoval na sobotní důležitý zápas proti Realu Madrid.

"Mluvil jsem s ním, abych věděl, jak se má. Určitě si s ním ještě trochu promluvím, až ho uvidím osobně. Je to pro nás důležitý hráč. Dokud nepadne rozsudek, budu s ním zacházet jako s každým jiným hráčem. To mi připadá nejlogičtější," vzkázal na tiskové konferenci kouč Celty Vigo.

Santi Mina je obviněný ze znásilnění, kterého se měl dopustit v červnu 2017. Podle obžaloby měl útočník, který tehdy hrál za Valencii, ženu znásilnit v karavanu. V případě figuruje také fotbalista David Goldar z druholigové Ibizy, jenž měl ženu do karavanu přivést a následně všemu přihlížel. I jemu tak hrozí jako komplicovi 4,5leté vězení.

Související obsah

Oba obžalování se však brání, že žena se sexem souhlasila. Konečný verdikt by měl padnout v nejbližších týdnech.

Kouč Celty Vigo Coudet následně na tiskové konferenci také odpověděl všem fanouškům, kteří by mohli kritizovat jeho rozhodnutí zařadit Minu do sestavy. "Jak můžete někoho soudit. Dokud zákon neřekne jinak, jsme všichni nevinní, ne? Bylo by to směšné. Proto nemám sociální sítě, kvůli těmto rádoby soudcům, manažerům," dodal Chacho Coudet.

Sledujte nejlepší fotbal na Nova Sport:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události