Real srazil Celtu Vigo dvěma góly, oba zařídil z penalt Benzema

Madridský Real si ve 30. kole španělské LaLigy poradil se Celtou Vigo a vyhrál 2:1. Obě branky zařídil Karim Benzema, který proměnil dvě penalty. Soupeř se sice s favoritem snažil držet krok a jednou dokonce srovnal, na druhou trefu vedoucího celku tabulky už však nedokázal zareagovat a padl. Předposlední Levante překvapilo sedmý Villareal a vyhrálo 2:0. Z triumfu se radoval i Getafe. Atlético díky řádění Joãa Felixe a Luise Suáreze srazilo Alavés 4:1.

V duelu vedoucího celku ligy proti jedenácté Celtě Vigo o sobě jako první dal vědět madridský Benzema, který v 10. minutě hlavičkoval z malého vápna. Jeho pokus však byl nepřesný a skončil mimo.

Na druhé straně zaměstnal Courtoise Denis Suárez, který si zpracoval balon na hranici pokutového území a vyslal na branku soupeře parádní pumelici. Brankář Realu ale střelu vytáhl na roh. V 18. minutě vyrobil Nolito penaltový zákrok na Militaa a Madridští se zásluhou pokutového kopu, jejž bezpečně proměnil Karim Benzema, dostali do vedení.

Hráči Celty Vigo ale mohli brzy vyrovnat. Courtoise protáhl nádhernou ranou ze standardní situace Aspas a bývalý hráč Chelsea měl co dělat, aby míč vytěsnil. Ve 40. minutě se domácí dočkali. Gólovou situaci ale kvůli domnělému ofsajdu zkontroloval VAR a branka nebyla uznána. V 53. minutě už se domácí dočkali. Galán předložil balon nabíhajícímu Nolitovi, a ten se nemýlil. Rozhodující slovo měl ale Real, který v 70. minutě kopal další penaltu. Tu opět proměnil Benzema a Madridští tak vyhráli 2:1.

Předposlední Levante si vyšláplo na sedmý Villareal a na domácím hřišti mohlo oslavit vítězství 2:0. Na úvodní branku si však diváci museli počkat až do 68. minuty, kdy se prosadil Luis Morales. Ten zužitkoval nádhernou patičku Martího a střelou z ostrého úhlu poslal míč k bližší tyči.